OGŁOSZENIA PARAFIALNE Czwarta Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Czwarta Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2017 r.

  1. Prosimy na rekolekcje wielkopostne w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek. Program rekolekcji jest wydrukowany w Gazecie parafialnej. Dzieci, młodzież i dorośli – wszystkich obejmujemy nasza troską i serdecznym zaproszeniem. Spowiedź we wtorek i środę. Chorych w domach odwiedzimy we czwartek.
  2. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy na poranna Mszę św. o godz. 7.00 ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, o godz. 22.30 Różaniec, o godz. 23.15 Msza św. i pożegnanie pielgrzymów do Lichenia. Wdowy zapraszamy na rekolekcje.
  3. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można nabyć wielkanocne kartki świąteczne z wizerunkiem naszego kościoła w cenie 1.00 zł.
  4. Zachęcamy do włączenia się w kolejne dzieło miłosierdzia w naszej parafii pt. „Kiermasz stroików wielkanocnych”. Polega ono na przygotowaniu przez dzieci, młodzież, rodziców i dziadków stroika wielkanocnego na stół wielkanocny. Przygotowane stroiki będzie można składać do 8 kwietnia w kancelarii i zakrystii. Następnie w niedziele palmową 9 kwietnia po każdej Mszy św. przed kościołem będzie można nabyć taki stroik. Dochód ze sprzedaży tych stroików i kartek przeznaczymy na wakacyjny wyjazd dzieci z rodzin, które są w szczególnie trudnej sytuacji materialnej.
  5. W najbliższą sobotę spotkanie scholi o godz. 11.00, a po niej spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
  6. W ostatni piątek miesiąca w kaplicy adoracji po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 odbędzie się czuwanie modlitewne przygotowane przez Wspólnotę Młodzieżową Didymos. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
  7. Żyjemy w czasach zmasowanego ataku na małżeństwo i rodzinę. Odpowiedzią na ten atak jest Europejska Inicjatywa Obywatelska: „Mama, Tata i Dzieci” służąca obronie tożsamości małżeństwa i rodziny. Jej celem jest zebranie 1 miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że w Unii Europejskiej małżeństwo będzie rozumiane jako związek mężczyzny i kobiety. Podpisy popierające ten projekt można będzie składać po Mszach świętych w czasie trwania rekolekcji (prosimy o zabranie dowodu osobistego – PESEL).
  8. Polecamy uwadze prasę katolicką – tygodnik „Idziemy”, Gościa Niedzielnego, Gazetę  Parafialną.
  9. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Zofię Zarzycką, Mieczysława Pacławskiego, Genowefę Kusiak, Mirosława Patrzykąta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  10. Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne i polecamy je modlitwom wszystkich  parafian. Zapraszamy  na adorację  Najświętszego Sakramentu  – Szczęść Boże.
Comments are closed.