OGŁOSZENIA PARAFIALNE Piata Niedziela Wielkiego Postu 02 kwietnia 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Piata Niedziela Wielkiego Postu 02 kwietnia 2017

 1. Za tydzień w wigilię rocznicy tragedii smoleńskiej o godz. 8.30 będziemy sprawować Mszę św. w intencji wszystkich ofiar katastrofy z udziałem władz samorządowych, organizacji i zaproszonych Gości.
 2. W piątek 07 kwietnia ulicami naszego miasta odprawimy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które rozpoczniemy Mszą św. w naszej świątyni o godz. 18.00. Trasa Drogi Krzyżowej przebiega 1 Maja do pomnika Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a uroczysta procesja wejścia z palmami na Mszy św. o godz. 11.30.
 4. Dziękujemy za rekolekcje, za spowiedź. W dalszym ciągu oczekujemy w konfesjonałach. Wyrażamy wdzięczność za złożone podpisy pod projektem Europejskiej Inicjatywy „Mama, Tata i Dzieci”
 5. W czwartek modlitwą otoczmy kapłanów i módlmy się o powołania do stanu duchownego.
 6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano i od godz. 16.00 Chorych odwiedzimy w domach. Z uwagi na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej nie będzie spotkania z Rodzinami dzieci pierwszo-komunijnych.
 7. W kaplicy adoracji możemy korzystać z nowego konfesjonału, który spełnia warunki szczególnie dla słabiej słyszących. Ofiary, które złożymy za tydzień na tace przeznaczymy na dalsze inwestycje w parafii. Bóg zapłać za zrozumienie.
 8. Dziś przed kościołem można nabyć kartki wielkanocne z wizerunkiem naszego kościoła w cenie 1,00 zł.
 9. Jak już wspominaliśmy w ubiegłą niedziele zachęcamy do włączenia się w akcję p. t. „Kiermasz stroików wielkanocnych”. Polega ono na przygotowaniu stroika wielkanocnego na stół wielkanocny. Przygotowane stroiki będzie można składać do 8 kwietnia w kancelarii i zakrystii. Następnie w  przyszłą niedziele po każdej Mszy św. przed kościołem będzie można nabyć taki stroik. Dochód ze sprzedaży tych stroików i kartek przeznaczymy na wakacyjny wyjazd dzieci z rodzin, które są w szczególnie trudnej sytuacji materialnej.
 10. Polecamy uwadze prasę katolicką – tygodnik „Idziemy”, Gościa Niedzielnego,    Gazetę  Parafialną.
 11. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Kazimierza Krzemińskiego, Jerzego  Gawrysiaka, Jana Kościelskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 12. Przygotujmy się do Uroczystości Paschalnych, do sprawowania świętej liturgii.  Prosimy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o znanych godzinach.  „Szczęść Boże”.

 

Comments are closed.