OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 04 czerwca 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 04 czerwca 2017

 1. Uwielbiajmy Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, w mocy Ducha Świętego za wszelkie dary i charyzmaty i pokornie prośmy o osobistą świętość i dar świadectwa o Chrystusie.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Maryi Matki Kościoła. Msze święte w naszej świątyni o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.30. Zapraszamy na święta liturgię. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.20.
 3. Pielgrzymka dzieci I-komunijnych do Sanktuarium w Świnicach Warckich we czwartek 8 czerwca, wyjazd o godz. 7.45.
 4. Spotkanie katechetów w środę o godz. 17.00.
 5. Przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała, któremu w tym roku będzie przewodniczyć Pasterz Diecezji Ksiądz Biskup Ordynariusz.
 6. Kończymy prace związane  z poszukiwaniem projektów, rozwiązań koncepcji w sprawie remontu witraży w górnej świątyni. To bardzo trudna i odpowiedzialna praca. Nie poddajemy się lękowi, ale z nadzieją pragniemy podjąć to wezwanie. Ta praca będzie trudna ale możliwa do wykonania. Dziękujemy za zrozumienie, życzliwość i cierpliwość. Ofiary złożone na tece  za tydzień przeznaczymy na inwestycje w parafii.
 7. Studium Teologii w Koninie rozpoczyna nabór na nowy rok akademicki 2017/18 na następujące kierunki: studium życia małżeńsko-rodzinnego (2-letnie), teologia podyplomowa (2-letnia), etyka podyplomowa (2-letnia) i teologia niestacjonarna (6-letnia). Rekrutacja do końca czerwca oraz we wrześniu. Więcej informacji na plakatach, na stronie uczelni oraz w sekretariacie studium Serdecznie zapraszamy.
 8. Przygotowujemy się do pieszej pielgrzymki na Jasna Górę w dniach o d 7 do 13 sierpnia. Zachęcamy młodzież i dorosłych do wspólnego wędrowania i podjęcia wakacyjnego trudu aby umocnić swoja wiarę.
 9. W sobotę próba scholi dziecięcej o godz. 11.00.
 10. Serdecznie zapraszamy i polecamy bardzo wartościowy film „Teraz i w  godzinę  śmierci”, który będzie wyświetlony 17 i 18 czerwca o godz. 11.00 w  kinie Helios.  Mamy zapewnienie od Pani Dyrektor KDK, że będzie wyświetlony  także pod  koniec czerwca w Domu Kultury. Będziemy o tym informować.
 11. Polecamy uwadze prasę katolicką – tygodnik „Idziemy”, Gościa Niedzielnego,    Gazetę  Parafialną, Dobre Nowiny.
 12. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Ryszarda Olejniczaka, Stanisława  Faryńskiego, Zbigniewa Chrzanowskiego. Wieczny odpoczynek  racz im dać  Panie…
 13. Niech Najświętsze Serce Pana Jezusa będzie dla nas oazą pokoju i ratunku w  utrapieniach i kłopotach. Niech Jezus Chrystus, którego wielbimy i adorujemy  obdarza nas pokojem i radością. Szczęść Boże.
Comments are closed.