OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 11 czerwca 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 11 czerwca 2017

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Tych, którzy nie skorzystali ze spowiedzi w okresie wielkanocnym prosimy o spotkanie z Chrystusem pełnym miłosierdzia przy konfesjonale.
 2. Już w czwartek Boże Ciało. To dzień naszego dziękczynienia i uwielbienia Chrystusa Pana obecnego w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie prosimy o udział w Uroczystości Bożego Ciała, szczególnie o godz. 10.00 z procesją do czterech ołtarzy, której przewodniczyć będzie Pasterz diecezji Ks. Biskup Wiesław Mering. Na tę uroczystość prosimy chór, scholę, służbę liturgiczna, Szafarzy, osoby, które pomagają nam w asyście i mężczyzn do niesienia feretronów, wszystkich Gości i Parafian. Pozostałe Msze św. w Boże Ciało o godz. 7.00, 8.30 i 18.30. Niech nasz udział w Uroczystości Bożego Ciała, w którym Panu Bogu będziemy dziękować za 100 lat Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek, 50 i 25 lat profesji Sióstr, 40 lat pracy Sióstr w naszej Parafii z udziałem Matki Generalnej będzie naszym wspólnym uwielbieniem Pana Boga. Po Bożym Ciele oktawa z procesja eucharystyczna o godz. 18.30. Zapraszamy.
 3. We wtorek 13 czerwca we wspomnienie św. Antoniego czcimy Matkę Najświętszą. Msza św. o godz. 20.00 z procesja zakończona Apelem Maryjnym. W tym dniu pamiętamy o śp. Księdzu Infułacie Antonim Łassie.
 4. Dobiega końca rok szkolny. Wyrażamy wdzięczność za prace Nauczycieli, Kapłanów, Sióstr, Katechetów i prosimy, aby rok szkolny kończył się spowiedzią i Komunią świętą.
 5. Dzieci do sypania kwiatów na Boże Ciało prosimy we wtorek na próbę o godz. 17.00.
 6. Prosimy o lekturę prasy religijnej i oglądajmy dobre filmy.
 7. Serdecznie zapraszamy i polecamy bardzo wartościowy film „Teraz i w  godzinę śmierci”, który będzie wyświetlony 17 i 18 czerwca o godz. 11.00 w  kinie Helios. Mamy zapewnienie od Pani Dyrektor KDK, że będzie wyświetlony  także pod koniec czerwca w Domu Kultury. Będziemy o tym informować.
 8. W piątek 16 czerwca dzieci z naszej scholi parafialnej wraz z rodzicami wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek. Otoczmy ich naszą modlitwą.
 9. Przygotowujemy się do pieszej pielgrzymki na Jasna Górę w dniach od 7 do 13 sierpnia. Zachęcamy młodzież i dorosłych do wspólnego wędrowania i podjęcia wakacyjnego trudu aby umocnić swoja wiarę.
 10. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Janinę Leśniewską  Wieczny odpoczynek  racz jej dać Panie…
 11. Spotkamy się na Uroczystości Bożego Ciała i na Eucharystii na uwielbieniu Jezusa   Chrystusa w kaplicy adoracji i na procesji – Szczęść Boże.

 

Comments are closed.