OGŁOSZENIA PARAFIALNE Dwudziesta siódma Niedziela w ciągu roku – 08 października 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Dwudziesta siódma Niedziela w ciągu roku – 08 października 2017

 1. We wtorek nasza parafia przeżywać będzie odpust ku czci św. Maksymiliana. Suma odpustowa odprawiona zostanie przez ks. Karola Skrobickiego o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy na naszą uroczystość wszystkich parafian i gości, również chór, asystę i służbę liturgiczną. Pozostałe Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 10.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. Niech to będzie uroczystość wspólnie przeżyta. W tym dniu również o godz. 17.00 pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracownikach polskiej szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej – zapraszamy na Mszę św. w intencji nauczycieli.
 2. W Kinie Centrum, od najbliższego piątku – 13 października odbędzie się projekcja filmu: „Dwie korony”, który jest poświęcony św. Maksymilianowi. Godziny wyświetlania filmu w gablocie przed kościołem.
 3. Zapraszamy na Różaniec: – dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00; dorośli i młodzież codziennie o godz. 18.00.
 4. W dniu dzisiejszym przed kościołami w całej Polsce zbierane są do puszek ofiary z racji Dnia Papieskiego. Przeznaczone one będą na rzecz uzdolnionej młodzieży z wiosek i małych miast.
 5. W roku 140-stej rocznicy Objawień w Gietrzwałdzie z parafii św. Maksymiliana, ks. Mariusz Staszak organizuje pielgrzymkę autokarową, która odbędzie się w 21 października br. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 6.00. Koszt wyjazdu 95,00 zł., w ubezpieczenie i obiad. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 6. Dziś o godz. 17.00 w Konińskim Domu Kultury odbędzie się koncert charytatywny: „Chodź poznaj mój świat”. Akcja prowadzona jest na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących wsparcia. Wstęp wolny.
 7. Serdecznie zachęcamy do nabywania naszego kalendarza parafialnego w anielskiej odsłonie. Niech on będzie łącznikiem w każdym domu.  5 zł/szt.  jest przeznaczone na wakacyjny wyjazd naszej dziecięcej scholi.
 8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W kolportażu są tygodniki: Idziemy, Gość Niedzielny, Gazeta Parafialna.
 9. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Stefana Ratajczyka, Annę Drzewiecką.  Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 10. Zapraszamy na Różaniec, na adoracje Najświętszego Sakramentu, na Odpust.
  Niech nam Pan Bóg błogosławi – Szczęść Boże.

Ks. prał. Wojciech Kochański, proboszcz parafii

Comments are closed.