OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVIII Niedziela w ciągu roku (15 października 2017 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVIII Niedziela w ciągu roku (15 października 2017 r.)

 1. Szanujemy i otaczamy wdzięcznością trud nauczycieli, wychowawców, kapłanów, Sióstr Zakonnych, katechetów, wszystkich pracowników każdej szkoły, przedszkoli, placówek oświatowych. Wdzięczną modlitwą towarzyszymy wszystkim wychowawcom.
 2. Zapraszamy na Różaniec – dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00, dorośli i młodzież codziennie o godz. 18.00.
 3. Sakrament Bierzmowania dla Osób, które go nie przyjęły z różnych przyczyn, a pragną się do niego przygotować zostanie udzielony 16 grudnia o godz. 18.00. Zapisy w kancelarii.
 4. W najbliższą sobotę 21 październikaKs. Andrzej Piesik obejmuje samodzielną parafię Borysławice w dekanacie kłodawskim. Wyrażamy wdzięczność Księdzu Proboszczowi Andrzejowi za wieloraką posługę w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowej parafii.
 5. Obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Zatrzymaj aborcję!” ma na celu wyeliminowanie z polskiego prawa przesłanki eugenicznej – jednej z trzech przesłanek pozwalających na dokonanie legalnej aborcji na koszt podatnika w publicznym zakładzie opieki zdrowotnej. Przesłanka eugeniczna, czyli podejrzenie choroby lub niepełnosprawności poczętego dziecka, pozwala matce podjąć decyzje o aborcji do momentu osiągnięcia przez dziecko zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety, czyli – według polskich kryteriów ok. 24 tygodnia życia. Na mocy tej przesłanki w Polsce zabijanych jest obecnie 96% dzieci spośród wszystkich poddawanych aborcji: W 2016 roku zginęły w ten sposób 1042 osoby – nienarodzone dzieci.
  Zamiast pomagać dzieciom – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy.
  Możemy powstrzymać to okrucieństwo… Za tydzień (przed i po Mszach św.) odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.
 6. W przyszłą niedzielę22 październikanasza schola dziecięca nie będzie obecna w kościele. Dzieci z rodzicami zaprezentują program muzyczny w Szadku, później odwiedzi dom urodzin Św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli.
 7. Nie jak zwykle w ostatnią niedzielę miesiąca, ale w przyszłą niedziele- 22 w Morzysławiu odprawiona będzie Msza trzeźwościowa dla miasta Konina. O godz. 19.00 wystąpi wybitny muzyk Joachim Mencel, który wykona program muzyczny na lirę korbową. Szczegóły na plakacie.
 8. Jest dostępny nasz kalendarz parafialny z aniołami. Niech będzie łącznikiem rodzin w naszej parafii. 5 zł. przeznaczone jest na prace z dziećmi.
 9. W najbliższą sobotę z naszej parafii odbędzie się wyjazd do Gietrzwałdu z parkingu przed kościołem o godz. 6.00.
 10. W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki.
 11. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W kolportażu jest – tygodnik „Idziemy”, Gość Niedzielny i inne czasopisma katolickie.
 12. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Janusza Kaczyńskiego, Zbyszka Ciesielskiego. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
 13. Zapraszamy na Różaniec, na adoracje Najświętszego Sakramentu. Niech nam Pan Bóg błogosławi – Szczęść Boże.
Comments are closed.