OGŁOSZENIA PARAFIALNE (Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2017r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE (Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2017r.)

 1. Jezus Chrystus jest królem Wszechświata, Panem dziejów i historii. Niech Królestwo Boże staje się nasza codzienną rzeczywistością, niech przenika nasze myślenie i postępowanie.
 2. Uwielbiamy Jezusa Chrystusa w adoracji Najświętszego Sakramentu, którą w naszej parafii realizujemy codziennie  od godz. 8.00 do 18.30, w nocy z czwartku na piątek i z piątku na sobotę. Pragniemy przedłużyć modlitwę uwielbienia, dziękczynienia  i prośby również w każdą środę do godz. 21.00. Dziękujmy wszystkim, którzy włączają się w modlitwę za świat, Kościół, parafię, miasto i w innych intencjach. Kaplica adoracji jest ogrzewana, a jednocześnie zabezpieczona. Zapraszamy na modlitwę.
 3. Dziś poświęcamy figurę Chrystusa Króla przy wejściu na teren kościelny. Ta figura jest darem Pana Marka Libertowskiego.
 4. Kończymy prace przy wymianie części witraży i okien w górnym kościele. Wyrazy wdzięczności, szacunku dla wszystkich, którzy nam pomogli, za ofiary, za życzliwość, cierpliwość, zrozumienie. Bóg zapłać.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na uroczystości rocznicowe Radia Maryja do Torunia. Wyjazd 2 grudnia, koszt 50 zł. Zapisy w biurze Radia Maryja w poniedziałek  od 11.30 do 15.00. Są jeszcze wolne miejsca.
 6. Dziś poświęcamy opłatki wigilijne, które będą rozprowadzały Siostry Zakonne przed kościołem. Niech symbol białego chleba, poświęconego opłatka, wyraża również nasz związek z pracą Sióstr, Ich modlitwą za nas i tylu ludźmi, którzy nam służą.
 7. Kasa Stefczyka, która mieści się na ul. Dworcowej 15, za darmo realizuje wpłaty na Radio Maryja i Telewizję TRWAM. Ta sama Kasa realizuje pomoc charytatywną rodzinom w skrajnych sytuacjach w porozumieniu z duszpasterzami. Dziękujemy za świadczoną pomoc.
 8. W tym roku nasza parafia już po raz trzeci organizuje akcję „DAR SERCA” – wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W kaplicy adoracji przygotowana jest specjalna skrzynka, do której od dziś do 6 grudnia można anonimowo zgłosić dziecko z imieniem, wiekiem i adresem dziecka. W niedziele 10 grudnia będzie można te kartki wziąć w kościele z choinki i przygotować świąteczny upominek. Przygotowane prezenty należy dostarczyć do parafii do 20 grudnia. Wolontariusze rozwiozą prezenty bezpośrednio przed Świętami do każdego dziecka. Zachęcamy wszystkich życzliwych do włączenia się  w organizację tej akcji.
 9. Przed kościołem możemy nabywać prasę katolicką. W kolportażu jest – tygodnik „Idziemy”, Gość Niedzielny i nasz parafialny kalendarz.
 10. Świece bożonarodzeniowe rozprowadzamy przed kościołem. Dochód z tych świec  jest formą pomocy dla dzieci z ubogich rodzin. Dziękujemy za wsparcie i pomoc.
 11. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Jerzego Rejflanda, Roberta Cybulskiego. Wieczny  odpoczynek racz im dać Panie…
 12. Niech trwa w nas królestwo miłości, modlitwy, wzajemnego zrozumienia. Przygotujmy się do Adwentu. Szczęść Boże.

 

Comments are closed.