OGŁOSZENIA PARAFIALNE (Pierwsza Niedziela Adwentu – 03 grudnia 2017r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE (Pierwsza Niedziela Adwentu – 03 grudnia 2017r.)

1. Rozpoczynamy Adwent przygotowujący nas nie tylko do Bożego Narodzenia ale i na ostatnie spotkanie z Panem Bogiem. Maryja ze św. Józefem niech będą Patronami naszego godnego przeżycia Adwentu. Msze św. – Roraty codziennie o godz. 6.30 dla dorosłych i młodzieży, a dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00.

2. Jutro we wspomnienie św. Barbary – patronki ludzi ciężkiej pracy, o godz. 8.00 Msza św. w intencji górników. Serdecznie zapraszamy na tę Uroczystość.

3. W czwartek modlimy się za kapłanów.

4. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to szczególny dzień w kalendarzu liturgicznym Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i 18.30. Od godz. 12.00 do 13.00, w godzinie łaski zapraszamy do dolnego kościoła.

5. Jeszcze do środy zbieramy zgłoszenia dzieci z potrzebujących rodzin na kartkach  z ich adresem, wiekiem i nazwiskiem, które wrzucamy do skrzynki w kaplicy adoracji. W przyszłą niedzielę darczyńcy będą mogli z choinki zabrać kartkę i zrobić prezent.

6. W czwartek 7 grudnia od godz. 17.00 w Sali nr 5 – (wejście od strony kancelarii), odbędzie się mierzenie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w celu uszycia strojów liturgicznych. Na godz. 17.00 zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 a na 17.30 ze Szkoły Podstawowej nr 4 i 6.

7. Poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30.

8. Poświęcone opłatki wigilijne rozprowadzają Siostry Zakonne przed kościołem, w kancelarii i w zakrystii.

9. Świece bożonarodzeniowe rozprowadzamy przed kościołem. Dochód z tych świec  jest formą pomocy dla dzieci z ubogich rodzin. Dziękujemy za wsparcie i pomoc.

10. Przed kościołem możemy nabywać prasę katolicką. W kolportażu jest – tygodnik „Idziemy”, Gość Niedzielny i nasz parafialny kalendarz.

11. 10 i 17 grudnia dzieci z naszej parafialnej Scholi po każdej Mszy św. będą sprzedawać własnoręcznie zrobione stroiki świąteczne i pieczone przez nie pierniki. Pieniądze pozyskane w ten sposób przeznaczone są na wyjazd wakacyjny dzieci i pomoc charytatywną dla dzieci potrzebujących wsparcia.

12. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Mariana Stróżyka, Wacława Króla, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

13. Niech trwa w nas królestwo miłości, modlitwy, wzajemnego zrozumienia.  Przygotujmy  się do rekolekcji adwentowych. Szczęść Boże.

Comments are closed.