OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Adwentu (10 grudnia 2017 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Adwentu (10 grudnia 2017 r.)

  1. Już za tydzień rozpoczynamy rekolekcje adwentowe z udziałem dorosłych, młodzieży i dzieci. Program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.
  2. Dziękujemy siostrom Benedyktynkom za ich prace na misjach, na Ukrainie i w innych krajach świata.
  3. Opłatki wigilijne, świece wigilijne, prasa katolicka są do nabycia przed świątynią.
  4. Nasza parafia i konińskie instytucje kultury zapraszają do udziału w 21 Przeglądzie Twórczości Bożonarodzeniowej ANIOŁY 2018, którego celem jest refleksja nad tajemnicą narodzin Jezusa Chrystusa oraz pielęgnowanie polskich tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Przegląd składa się z trzech części – śpiewu kolęd, szopek, jasełek. Uczestnikami przeglądu są mieszkańcy powiatu kolskiego, konińskiego, tureckiego, słupeckiego oraz diecezji włocławskiej. Zgłoszenia udziału  w przeglądzie do 31 grudnia br., zgłoszenia szopek  do 21 grudnia. Szczegóły oraz karty zgłoszeniowe dostępne są na www.ckis.konin.pl.
  5. W dzisiejsza niedzielę i następną dzieci ze Scholi parafialnej wraz z rodzicami rozprowadzają świąteczne stroiki i pierniki. Dochód przeznaczony jest na działania charytatywne wśród potrzebujących i na wyjazd wakacyjny.
  6. W Morzysławiu w przyszłą niedziele o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. trzeźwościowa przed świętami. O godz. 19.00 kolędy na organy i moogi wykona Józef Skrzek. Szczegóły na plakatach i portalach.
  7. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Bogumiła Szczap, Mariana Fornalczyka, Władysława Michalskiego, Józefę Paczkowską, Józefa Lipińskiego.  Wieczny odpoczynek  racz im dać Panie…
  8. Zapraszamy na Roraty, na rekolekcje i do spowiedzi świętej, uwielbiajmy Chrystusa, który przychodzi, by  dać nam pokój i pojednanie z Bogiem Ojcem – Szczęść Boże.
Comments are closed.