OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela w ciągu roku (11 lutego 2018 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela w ciągu roku (11 lutego 2018 r.)

  1. Dziękujemy za opiekę i pomoc chorym, niepełnosprawnym i uprzejmie prosimy, aby otoczyć troska i miłością naszych seniorów, samotnych. Niech nikt nie czuje się opuszczony. Okażmy pomoc i solidarność ludziom cierpiącym.
  2. Już w najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. To szczególny okres w naszym życiu i w liturgii Kościoła. Niech ten czas pozwoli nam spojrzeć na nasze życie w nowych zadaniach i obowiązkach, aby być bliżej Chrystusa. W Środę Popielcową Msze św. z ceremonią posypania popiołem o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.30, 18.30 i 20.00. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki  o godz. 10.00 z seniorami i chorymi, o 17.00 z dziećmi, o godz. 18.00 z dorosłymi i młodzieżą. Ofiary złożone na tace w czasie Nabożeństw przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.00.
  3. W Kościele w Polsce w okresie Wielkiego Postu obchodzić będziemy 51 Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu. W dniach 15 – 17 lutego w naszej parafii   odbędą się V Diecezjalne Rekolekcje Trzeźwościowe. Szczegóły na plakatach.
  4. Parafia św. Maksymiliana – 25.03.2018r. (niedziela), organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Bydgoszczy – Fordonu. Miejscem Misterium jest Fordońska Dolina Śmierci w której podczas II Wojny Światowej odbywały się rozstrzeliwania mieszkańców Bydgoszczy. W tym roku Misterium organizowane jest po raz 18, a nosi tytuł: „Nie zostawię was”. Wyjazd z parkingu pod kościołem o godz. 12.30. Koszt wyjazdu – 45zł. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach jej pracy oraz u ks. Mariusza.
  5. Prasa katolicka jest źródłem dobrej informacji i duchowego wzrostu. Polecamy tygodnik „Idziemy”, Gościa Niedzielnego, Gazetę Parafialną.
  6. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Danutę Perzyńską, Grażynę Biniek, Lucynę Pawlak, Janinę Turowską, Andrzeja Pawlak, Eugeniusza Kucharskiego, Zofię Janicką, Janinę Cieślak, Barbarę Tomalak. Wieczny odpoczynek  racz im dać Panie…
  7. Prosimy o podjecie postanowień na Wielki Post. Zapraszamy w środę i na Nabożeństwa Wielkopostne. – Szczęść Boże.
Comments are closed.