OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Wielkiego Postu (25 lutego 2018 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela Wielkiego Postu (25 lutego 2018 r.)

1. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie przed kościołami zbieramy do puszek ofiary na rzecz pracy misyjnej w Afryce. Nasz dar wielkopostnej ofiary niech będzie pomocą dla Sióstr, kapłanów, osób świeckich, którzy podejmują taka trudną i odpowiedzialną pracę w dziele ewangelizacji.

2.  Dziękujemy wszystkim Osobom, które codzienną modlitwą otaczają dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. i Ich Rodziny.

3.  Sakrament Bierzmowania dla tych Osób, które nie mogły go przyjąć w swoim czasie będzie udzielony 24 marca o godz. 18.00. Zgłoszenia w kancelarii.

4.  25 marca organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Bydgoszczy. Wyjazd z parkingu pod kościołem o godz. 12.30. Koszt wyjazdu – 45 zł. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach jej pracy oraz u ks. Mariusza.

5.  Zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne – w piątek Droga Krzyżowa o godz. 10.00, 17.00 z dziećmi i 18.00 z młodzieżą i dorosłymi. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.00.

6.  W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek otoczymy modlitwą kapłanów i skierujemy prośbę do Pana Boga o dar powołań dla Sióstr, Zakonów i Diecezji, w piątek odwiedzimy chorych w domach, spowiadamy rano i od godz. 16.00. Na wieczorną Msze św. prosimy Rodziców do spowiedzi w intencji dzieci, po wieczornej Mszy św. spotkanie. W pierwszą sobotę prosimy na poranną Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, o godz. 22.30 wspólny Różaniec, o godz. 23.15 Msza św. i pożegnanie pielgrzymów do Lichenia. O godz. 16.00 Msza św. z udziałem wdów, w ich intencji, rodzin i zmarłych małżonków. Pamiętajmy o tych, z którymi nas tyle łączy.

7.  W czwartek pamiętajmy o Ludziach Niezłomnych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.

8.  Przed kościołem możemy nabywać prasę katolicką. W kolportażu jest tygodnik „Idziemy”, Gość Niedzielny, Gazeta Parafialna, Dobre Nowiny, Miłujcie się.

9.  Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Mariannę Kamińską, Stanisława Balcer, Teresę Wesołowską. Wieczny odpoczynek  racz im dać Panie…

10.  Dziękujemy za dar obecności na adoracji Najświętszego Sakramentu i prosimy   również o obecność w nocy z czwartku na piątek i z piątku na sobotę. Niech  Pan Bóg nas broni od zła i wzmacniajmy ducha przez dar wielkopostnej pokuty  i wyrzeczenia – Szczęść Boże.

Comments are closed.