OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Palmowa (25 marca 2018 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Niedziela Palmowa (25 marca 2018 r.)

  1. Panu Bogu dziękujemy za każdy dar życia. Ze czcią i szacunkiem, troską i miłością otaczamy każdego człowieka, szczególnie tego nienarodzonego. Pomocą służymy każdej rodzinie, szczególnie będącym w potrzebie.
  2. Wielki Tydzień przeżyjmy w klimacie wiary, modlitwy i skupienia. W Wielki Czwartek w katedrze we Włocławku Pasterz Diecezji Ksiądz Biskup Ordynariusz poświęci oleje, które będą używane do sprawowania Sakramentu Chrztu, Bierzmowania i Sakramentu Chorych. W naszej wspólnocie Liturgię Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.30.
  3. Wielkopiątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 z modlitwą brewiarzową. O godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia po której rozważymy Drogę Krzyżową. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.30.
  4. W Wigilię Paschalną przyniesiemy do świątyni pokarmy na stół wielkanocny i prosimy na adoracje przy Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów od godz. 9.00 do 17.00. Będzie okazja do spowiedzi. Wieczorem liturgia również o godz. 18.30. Na święte Triduum zapraszamy chór , scholę, służbę liturgiczna, Was kochani Parafianie i Goście.
  5. W Wielkanoc pierwsza Msza św. z procesja Rezurekcyjną o godz. 6.00, pozostałe Msze święte jak w każdą niedziele oprócz Mszy św. o godz. 7.00.
  6. We wtorek przypadają imieniny S. Ernesty. Solenizantkę i całe Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek polecamy modlitwom Parafian. Msza św. w intencji Siostry będzie odprawiona w niedziele- 25 marca o godz. 7.00.
  7. Uprzejmie prosimy o obejrzenie niezwykle ciekawego filmu w Konińskim Domu Kultury  pt. „Święty Niezłomny”. Informacja zawarta jest na plakacie przed kościołem.
  8. Zapraszamy do lektury prasy  religijnej, którą nabywamy przed kościołem. Wyrażamy ostry protest przeciwko kradzieży – tak to trzeba nazwać, wobec tych osób, które samowolnie, bez uzgodnienia z Parafią wykorzystują parafialne media do własnych, czy partyjnych interesów. Będziemy musieli podać do publicznej wiadomości nazwiska.
  9. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Wandę Sędłak, Jana Zalewskiego,  Janinę Smętek, Genowefę Wasilewską, Marię Kołata. Wieczny odpoczynek  racz im dać Panie…
  10. Prosimy o udział w liturgii, do świętowania. Niech nam Pan Bóg błogosławi – Szczęść Boże.
Comments are closed.