OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela Wielkanocna (06 maja 2018 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela Wielkanocna (06 maja 2018 r.)

 1. Rodzice Siostry Marioli ze Wspólnoty Sióstr Benedyktynek mieszkający z Stawiszynie zostali poszkodowani w wyniku wybuchu butli z gazem, wskutek czego  stracili cały dorobek życia i mieszkanie. Dzisiaj przed naszą świątynią mamy okazję by pomóc poszkodowanym przez ofiarę założoną do puszki. Za okazane serce i pomoc Rodzicom Siostry z góry dziękujemy.
 2. Już za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły nr 12 przystąpią do Pierwszej Komunii św. Spowiedź dla dzieci, rodziców i chrzestnych  w piątek o godz. 16.00. Dziękujemy za trud przygotowania Rodzicom, Siostrze Erneście, Księdzu Krzysztofowi, kapłanom, katechetom, nauczycielom, Dyrekcji Szkoły i uprzejmie prosimy, aby uroczystości pierwszo-komunijne  odbyły się  w pięknej atmosferze, bez alkoholu.
 3. Próba generalna przed I Komunia św. – 8 maja – wtorek, godz. 17.00 SP 12; 10 maja – czwartek, godz.16.30 SP nr 6 i 4.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy wykonali prace plastyczne w ramach konkursu „Św. Maksymilian Kapłan pełen mocy Ducha Świętego. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się dnia 27 maja po Mszy św. o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.
 5. Rocznica I Komunii Św. dla dzieci z klas IV odbędzie się 27 maja o godz. 10.00. Próba dla dzieci 22 maja – wtorek – o godz. 16.30. Prosimy o obecność wszystkich dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. zarówno z SP 12 jak i SP 6 i 4.
 6. Dzisiaj otaczamy modlitwą Siostrę Przełożoną, której jutro składamy życzenia imieninowe i prosimy Pana Boga o dar powołań do Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek.
 7. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 18.10.
 8. Dziękujemy za troskę o parafię, za ofiary i pomoc na inwestycje w każdą drugą niedzielę miesiąca. Bóg zapłać.
 9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – w kolportażu jest tygodnik „Idziemy”, Gość Niedzielny, Gazeta Parafialna.
 10. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Czesławę Lebiedzińską, Stefana Sławskiego, Ewę Michalską, Jadwigę Grąbliniak. Wieczny odpoczynek  racz im dać Panie…
 11. Za tydzień 13 maja prosimy na Mszę św. o godz. 20.00, która rozpoczyna Nabożeństwa Fatimskie. Po Mszy św. procesja zakończona Apelem Maryjnym.
 12. Prosimy w modlitwie o dar urodzajów i błogosławieństwa w pracy dla ludzi na  roli, ogrodników, działkowiczów. Nie zapominajmy o potrzebujących naszego  wsparcia. Niech nam Pan Bóg błogosławi – Szczęść Boże.

 

Comments are closed.