OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (20 maja 2018 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (20 maja 2018 r.)

 1. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.30.
 2. Zapraszamy na Biały Tydzień rodziców, dzieci i rodziny jako przedłużenie uroczystości Pierwszej Komunii świętej. Dziękujemy za przygotowanie dzieci do pełnego uczestnictwa we Mszy świetlej i w dalszym ciągu pogłębiamy wiarę i w każdą niedzielę uczestniczymy we Mszy świętej.
 3. Pamiętamy o obowiązku spowiedzi i Komunii świętej w okresie wielkanocnym.
 4. W sobotę pragniemy podziękować Panu Bogu za nasze mamy, dla żyjących prosimy o zdrowie i siły, dla zmarłych o wieczny pokój.
 5. Rocznica I Komunii Św. dla dzieci z klas IV odbędzie się 27 maja o godz. 10.00. Próba dla dzieci 22 maja – wtorek – o godz. 16.30. Prosimy o obecność wszystkich dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. zarówno z SP 12 jak i SP 6 i 4. Spowiedź w piątek od godz. 16.00.
 6. Dziękujemy Rodzicom młodzieży bierzmowanej za ufundowany Mszał do sprawowania Mszy św. i Rodzicom dzieci pierwszo-komunijnym za ornaty. Bóg zapłać.
 7. Przygotowujemy się do Uroczystości  Bożego Ciała oraz uwielbienia Pana Boga za dar obecności w Najświętszym Sakramencie. W tym uroczystym dniu zapraszamy na koncert Corpus Dei o godz. 19.00.
 8. Do końca czerwca trwa rekrutacja na Studium Teologii w Koninie na następujące kierunki studiów: Studium Życia Małżeńsko-rodzinnego, Studium duchowości chrześcijańskiej, teologia ogólna, teologia podyplomowa i etyka. Więcej informacji na plakatach, w sekretariacie Studium oraz na stronie www.pwtkonin.pl
 9. W przyszłą niedzielę w Morzysławiu o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza Św. o trzeźwość narodu i w rodzinach. O godz. 19.00 koncert Klaudiusza Barana – akordeon i Michała Magy – gitara.
 10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – w kolportażu jest tygodnik „Idziemy”,  Gość Niedzielny, Gazeta Parafialna.
 11. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Stefanię Woźniak, Jozefa Marczaka.   Wieczny odpoczynek  racz im dać Panie…
 12. Uczestniczymy w Nabożeństwach Majowych o godz. 18.10. Zapraszamy na  modlitwę w kaplicy adoracji. Szczęść Boże.

 

Comments are closed.