OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (27 maja 2018 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (27 maja 2018 r.)

 1. Panu Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu składamy uwielbienie za nieustanną opiekę nad nami i nasze zbawienie. Zwracamy się z prośba, aby troska o wychowanie w wierze najmłodszych nie zakończyła się na uroczystości Pierwszej Komunii św. czy Bierzmowaniu. Niech Boże przykazania pomogą nam w trosce o godne życie.
 2. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie katechetów
 3. We wtorek o godz. 16.30 próba dziewczynek do sypania kwiatów. Wdzięczni będziemy za płatki kwiatów, które przyniesiemy na procesję.
 4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 po której rozpoczniemy procesję do czterech ołtarzy tradycyjna trasą. Prosimy o dekorację mieszkań, o udział w procesji służbę liturgiczną, dzieci sypiące kwiaty, chór i wzięcie feretronów. Wieczorna Msza św. o godz. 18.30. Nowenna do św. Maksymiliana w tym tygodniu wyjątkowo we środę a nie w czwartek. Wieczorem w Boże Ciało o godz. 19.00 koncert uwielbienia „Corpus Dei” przed ołtarzem polowym. Nasz udział w Uroczystości Bożego Ciała w koncercie niech będzie uwielbieniem Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 5. W piątek prosimy do spowiedzi z okazji pierwszego piątku miesiąca rano i od godz. 16.00. Już prosimy dzieci i młodzież na zakończenie roku do spowiedzi. Chorych odwiedzimy w domach.
 6. W piątek rozpoczynamy Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 18.15.
 7. W pierwszą sobotę prosimy o udział we Mszy św. o godz. 7.00 ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, o godz. 22.30 prosimy na Różaniec i o godz. 23.15 Msza św. i pożegnanie pielgrzymów.
 8. Udało nam się zamontować w dolnej świątyni urządzenia do wyświetlania tekstów. Pracujemy nad odnowieniem krzyża misyjnego, zamierzamy odnowić stacje polskiej drogi krzyżowej i troską obejmiemy całe otoczenie świątyni.
 9. Zapraszamy na oktawę Bożego Ciała, na procesje eucharystyczne.
 10. Do końca czerwca trwa rekrutacja na Studium Teologii w Koninie na następujące kierunki studiów: Studium Życia Małżeńsko-rodzinnego, Studium duchowości chrześcijańskiej, teologia ogólna, teologia podyplomowa i etyka. Więcej informacji na plakatach, w sekretariacie Studium oraz na stronie www.pwtkonin.pl
 11. Nasza schola dziecięca 16 czerwca wybiera się na wycieczkę do Wrocławia.   Szczegóły za tydzień.
 12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – w kolportażu jest tygodnik „Idziemy”,  Gość  Niedzielny, Gazeta Parafialna.
 13. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Wojciecha Guźniczaka, Janinę Buczkowską,  Zdzisława Roszaka, Janinę Osajda.  Wieczny odpoczynek  racz im dać Panie…
 14. Spotkajmy się w Boże Ciało, prosimy do spowiedzi i Komunii św., uwielbiajmy  Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Szczęść Boże.
Comments are closed.