XVII Niedziela w ciągu roku (27 lipca 2018 r.)

XVII Niedziela w ciągu roku (27 lipca 2018 r.)

  1. 7 sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W kancelarii przyjmujemy zapisy i udzielamy wszelkich informacji. Jednocześnie zapisujemy na pielgrzymkę autokarową, która wyruszy 13 sierpnia o godz. 8:00 i razem z pielgrzymami wejdzie na Jasną Górę. Uprzejmie zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Pielgrzymów otoczmy modlitwą i wieloraką pomocą.
  2. 1 sierpnia w 74 rocznicę Powstania Warszawskiego z udziałem władz Samorządowych, organizacji, kombatantów o godz.18:30 zapraszamy na Mszę Świętą. Po Mszy Świętej złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej bohaterstwo Polaków, a w kinie centrum o 20:15 pokaz filmu „powstanie warszawskie” Wstęp wolny.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek otoczymy modlitwą kapłanów i prosić będziemy Pana Boga o dar powołań kapłańskich i zakonnych.
    W piątek spowiadamy rano i od godz.18:00. Wynagradzamy naszą pokutą i modlitwą za nasze grzechy, a w sobotę o 7:00 rano odprawiamy Mszę Świętą ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 22:30 zapraszamy na wspólny Różaniec, a o 23:15 Msza Święta i pielgrzymka do Lichenia.
  4. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – w kolportażu jest tygodnik „Idziemy” i Gość Niedzielny.
  5. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Mateusza Łyskawe, Adaminę Bąkowską, Stanisławę Maciejewską. Rodzinom i przyjaciołom zmarłych składamy wyrazy szacunku i pamięci w modlitwie. Zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  6. Miesiąc sierpień przeżyjmy jako miesiąc trzeźwości. Podejmijmy dobrowolną abstynencję, aby przeprosić Pana Boga za grzech pijaństwa i rozwiązłości.
  7. Trwamy we wspólnocie modlitwy. Życzymy bezpiecznych podróży i wypoczynków. Przygotowujemy się do pielgrzymki.

Szczęść Boże!

Comments are closed.