OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Ur. NMP Częstochowskiej (26 sierpnia 2018 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Ur. NMP Częstochowskiej (26 sierpnia 2018 r.)

 1. Panu Bogu składamy uwielbienie i dziękczynienie za stałą opiekę nad naszą Ojczyzną i Pośredniczkę wszelkich łask, Matkę Bożą Królową Polski.
 2. Wyrażamy uznanie i szacunek wszystkim, którzy pomagają uzależnionym i sami trwają w abstynencji. Cieszymy się, że powstała kolejna wspólnota osób wychodzących z narkotykowego zniewolenia i swoje miejsce znalazła w pomieszczeniach parafialnych.
 3. Wiemy jak bardzo ważna i potrzebna jest pomoc rodzinom. Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby zagłosować w Zespole Szkół im. Kopernika w niedzielę 9 września na projekt Ośrodka Pomocy Rodzinie pod numerem 3 w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.
 4. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu pamiętamy w modlitwie o Księdzu Biskupie Bronisławie Dembowskim. Prosimy na Mszę  św. o godz. 7.00 ku czci Matki Najświętszej, a wieczorem o godz. 22.30 – wspólny Różaniec, o 23.15 Msza św. i pielgrzymka do Lichenia.
 5. 29 września rozpoczniemy sprawować Msze św. dla niesłyszących. W następnych ogłoszeniach podamy więcej informacji.
 6. Od 15 sierpnia Papieski Wydział Teologiczny rozpoczyna drugi termin zapisów na studia: teologia, studium życia małżeńsko-rodzinnego, studium duchowości, etyka. Rekrutacja trwa do końca września. Sekretariat czynny we wtorki i czwartki od 15.30 do 18.00. Więcej informacji na plakatach. Zapraszamy!
 7. Pragniemy od września służyć bezdomnym w formie wydawania zupy. W przyszłą niedzielę szczegóły.
 8. Za tydzień odpust w Kawnicach.
 9. W sobotę pamiętamy o obrońcach Ojczyzny w rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej.
 10. Rozpoczynamy zapisy osób w wieku 60+ chętnych do udziału w projekcie Parafialnego Klubu Seniora. Szczegóły działań na plakacie i ulotkach w dolnym kościele. Osoby chętne zapraszamy na spotkanie z organizacyjne we wtorek 28 sierpnia o 17.00 w sali nr 5, wejście koło kancelarii parafialnej.
 11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – w kolportażu jest tygodnik „Idziemy” i  Gość  Niedzielny.
 12. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Tadeusza Makowskiego, Kazimierza Góraka, Kazimierę Grochowską, Wiesławę Zawadzką, Marię Posadowską, Genowefę Oszmaniec, Kordulę Nowak, Eugeniusza Wysockiego, Mariannę Zielińską. Rodzinom i przyjaciołom zmarłych składamy wyrazy szacunku i pamięci w modlitwie. Zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 13. Przygotujmy się do nowego roku szkolnego. Niech nam Pan Bóg  błogosławi. Szczęść Boże.
Comments are closed.