OGŁOSZENIA PARAFIALNE -XXIII niedziela w ciągu roku (9 września 2018 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE -XXIII niedziela w ciągu roku (9 września 2018 r.)

 1. Za tydzień 16 września na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych. Otoczmy modlitwą i pomocą młodzież i dzieci. Prośmy, aby uczestnictwo  dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było systematyczne. Osoby, które rezygnują z katechezy będą traktowane zgodnie z ich życzeniem i niestety nie będą mogły korzystać z przywilejów, które daje im Kościół.
 2. W czwartek przypada rocznica objawień fatimskich. Msza św. i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej w czwartek o godz. 20.00 zakończona Apelem Maryjnym.
 3. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachowajmy szacunek i miłość do znaku Krzyża w naszym domu, w miejscu pracy, w miejscu publicznym.
 4. Wolność jest priorytetem zatroskanych o Ojczyznę. Wojskowa Komenda uzupełnień w Koninie zachęca wszystkich ludzi dobrej woli o wstępowanie w szeregi wojskowej służby terytorialnej. Informacje szczegółowe w Komendzie na Hurtowej.
 5. Dwudziestego września w Kazimierzu Biskupim u Księży Misjonarzy Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary. Przy wyjściu z kościoła będą rozdawane ulotki na ten temat i będą również w kaplicy adoracji. Warto odnowić rozumienie i przeżywanie swojej wiary, aby bardziej świadomie uczestniczyć  w życiu Kościoła i swojej parafii.
 6. Od 15 sierpnia Papieski Wydział Teologiczny rozpoczął drugi termin zapisów na studia: teologia, studium życia małżeńsko-rodzinnego, studium duchowości, etyka. Rekrutacja trwa do końca września. Sekretariat czynny we wtorki i czwartki od 15.30 do 18.00. Więcej informacji na plakatach. Zapraszamy!
 7. Informacje dla członków Parafialnego Klubu Seniora: Podział grup na zajęcia komputerowe jest wywieszony w gablocie przed kościołem. Grupa początkująca rozpoczyna zajęcia  we wtorek o godz. 15.00, grupa zaawansowana w czwartek o godz. 15.00 w sali III Liceum przy ul. Szymanowskiego 5.
 8. Bóg zapłać ofiarodawcom za obraz św. Faustyny do kaplicy adoracji. Zapraszamy do uwielbienia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
 9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – w kolportażu jest tygodnik „Idziemy”    Gość  Niedzielny, Gazeta Parafialna.
 10. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Józefa Słowińskiego, Romana  Staniewskiego, Stefanię-Barbarę Jaworską. Rodzinom i przyjaciołom zmarłych składamy wyrazy szacunku i pamięci w modlitwie. Zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 11. Otaczamy modlitwą, pomocą i życzliwością Rodziców, wychowawców, młodzież i dzieci. Szczęść Boże.
Comments are closed.