OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIV niedziela w ciągu roku (16 września 2018 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIV niedziela w ciągu roku (16 września 2018 r.)

 1. Św. Stanisław Kostka – Patron dzieci i młodzieży, którego święto będziemy przeżywać we wtorek przypomina stałą troskę o wychowanie dzieci i młodzieży w klimacie wiary.
 2. Uczniowie-wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 6 w Koninie, w ramach akcji „Kromka chleba dla sąsiada”, będą przeprowadzać zbiórkę żywności w sklepie BIEDRONKA na ul. Chopina (Zatorze) w najbliższy piątek i sobotę (21-22 września).
  Zachęcamy do wsparcia tego dzieła niesienia pomocy ubogim i głodnym.
 3. Dnia 27 września tj. czwartek odbędzie się coroczna pielgrzymka  klas 3 gimnazjum oraz 8 klas szkoły podstawowej do Lichenia. Katechetów i uczniów chętnych na pielgrzymkę prosimy o zgłaszanie się do ks. Kamila do dn. 22 września.
 4. Tego samego dnia czyli 27 września  w czwartek o godz. 19.00 w auli ks. Jerzego Popiełuszki odbędzie się  I Chrystoteka dla młodzieży z parafii, dekanatu i miasta Konina. To wydarzenie ma pokazać młodzieży, ze można się świetnie bawić w gronie przyjaciół i kolegów bez używek i substancji odurzających, które odbierają nie tylko zdolność samodzielnego myślenia ale także naruszają godność dziecka ochrzczonego. Serdecznie zapraszamy. Młodzież niepełnoletnia za pisemną zgodą  rodziców lub opiekunów.
 5. W dalszym ciągu zapraszamy młodzież do uczestnictwa spotkaniach wspólnoty młodzieżowej z naszej parafii. Spotkanie dla młodzieży szkół podstawowych w soboty o godz. 10.00, młodzież szkół średnich i wyższych w sobotę o godz. 12.30 . Więcej informacji u ks. Kamila.
 6. Dnia 6 października 2018 r. organizowany jest z naszej parafii wyjazd na „Stadion młodych” jednodniowe rekolekcje dla młodzieży z całej Polski, które odbędzie się  na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Koszt 60,- zł., wszelkie informacje na plakatach i u ks. Kamila, a także na stronie www.stadionmlodych.eu. Serdecznie zapraszamy ! To spotkanie jest dla Ciebie !
 7. Dwudziestego września w Kazimierzu Biskupim u Księży Misjonarzy Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary. Przy wyjściu z kościoła będą rozdawane ulotki na ten temat i będą również w kaplicy adoracji. Warto odnowić rozumienie i przeżywanie swojej wiary, aby bardziej świadomie uczestniczyć  w życiu Kościoła i swojej parafii.
 8. Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki zaprasza na koncert zatytułowany „Stradivarius w Koninie”. Honorowym patronatem wydarzenie objął Jego Ekscelencje Ks. Biskup Włocławski Wiesław Alojzy Mering. 30 września w kościele św. Wojciecha w Koninie na jedynych w Polsce skrzypcach Antonio Stradivariusa zagra Janusz Wawrowski, wirtuoz skrzypiec z Konina. Artyście towarzyszyć będzie Orkiestra Warsaw Players. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp wolny.
 9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – w kolportażu jest tygodnik „Idziemy” z Ładem Bożym,   Gość  Niedzielny, Gazeta Parafialna.
 10. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Romana Borowskiego. Zmarłego polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 11. Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu, polecamy Bogu dzieci,   młodzież i nauczycieli. Na nowy tydzień nauki i pracy niech Bóg błogosławi   wszystkim Gościom i Parafianom. Szczęść Boże.
Comments are closed.