OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV niedziela w ciągu roku (23 września 2018 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV niedziela w ciągu roku (23 września 2018 r.)

 1. Służba liturgiczna ma szczególne znaczenie w parafii. Dziękujemy nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii i wszystkim, którzy podejmują służbę Chrystusowi przy ołtarzu. Zapraszamy serdecznie wszystkich tych, którzy pragną wstąpić w szeregi ministrantów, aby zgłaszali się do Ks. Bogusława. Można to uczynić w kancelarii, po każdej Eucharystii, a także podczas zbiórek ministrantów, które odbywają się w każdą sobotę  o godz. 10.00.
 2. Ks. Bogusław wraz z opiekunami i  p. Izabelą zapraszają wszystkie dzieci, które chcą śpiewać na chwałę Pana  do naszej parafialnej scholii „Boża Nadzieja”.
 3. Sakrament Bierzmowania dla dorosłych będzie udzielony 22 grudnia o godz. 18.00. Zapisy do 15 października, a później będą trwały przygotowania.
 4. W sobotę – 29 września o godz. 19.30 będzie odprawiona Msza św. z udziałem osób niesłyszących. Serdecznie zapraszamy.
 5. W dalszym ciągu zapraszamy młodzież do uczestnictwa w spotkaniach wspólnoty młodzieżowej z naszej parafii. Spotkanie dla młodzieży szkół podstawowych w soboty o godz. 11.00, młodzież szkół średnich i wyższych w sobotę o godz. 12.30 . Więcej informacji u ks. Kamila.
 6. Tego samego dnia czyli 27 września w czwartek o godz. 19.00 w auli ks. Jerzego Popiełuszki odbędzie się  I Chrystoteka dla młodzieży z parafii, dekanatu i miasta Konina. To wydarzenie ma pokazać młodzieży, ze można się świetnie bawić w gronie przyjaciół i kolegów bez używek i substancji odurzających, które odbierają nie tylko zdolność samodzielnego myślenia ale także naruszają godność dziecka ochrzczonego. Serdecznie zapraszamy. Młodzież niepełnoletnia za pisemną zgodą  rodziców lub opiekunów.
 7. Dnia 6 października 2018 r. organizujemy wyjazd do Świnic Warckich na coroczne spotkania Kół Różańcowych. Informacje i zapisy u ks. Marcina
 8. Dnia 6 października 2018 r. organizowany jest z naszej parafii wyjazd na „Stadion młodych” jednodniowe rekolekcje dla młodzieży z całej Polski, które odbędzie się na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Koszt 60,- zł., wszelkie informacje na plakatach i u ks. Kamila.
 9. Dnia 12 października po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy młodzież klas VI; VII; VIII szkoły podstawowej oraz III Klas Gimnazjum na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
 10. Prezydent Miasta Konina zaprasza na koncert zatytułowany „Stradivarius w Koninie”. 30 września w kościele św. Wojciecha w Koninie. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp wolny.
 11. W sobotę (29 września) obchodzić będziemy imieniny Ks. Rafała. Msza św. w intencji Solenizanta będzie odprawiona 30 września o godz. 11.30. Czcigodnego Solenizanta polecamy modlitwie wszystkich Parafian.
 12. W imieniu harcerzy działających w STOWARZYSZENIU POJUTRZE serdecznie zapraszamy na III Ogólnopolski Festiwal Gier Planszowych imienia Michała Gościniaka. Impreza odbędzie się 29 września w godzinach 14.00 do 19.00 w III Liceum Ogólnokształcącym.
 13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – w kolportażu jest tygodnik „Idziemy” z Ładem Bożym, Gość  Niedzielny, Gazeta Parafialna.
 14. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Danielę Czekalińską, Irenę Cieślak, Jana Guźniczak.Zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 15. Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu, polecamy Bogu dzieci,  młodzież i nauczycieli. Na nowy tydzień nauki i pracy niech Bóg błogosławi  wszystkim Gościom i Parafianom. Szczęść Boże.
Comments are closed.