OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Adwentu (2 grudnia 2018 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Adwentu (2 grudnia 2018 r.)

 1. Rozpoczęty nowy rok liturgiczny niech nam pomoże jeszcze głębiej umocnić nasza wiarę poprzez modlitwę, spowiedź, uwielbienie Chrystusa i naszą obecność na Roratach, które sprawujemy codziennie dla dorosłych o godz. 6.30 rano a z udziałem dzieci i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 16.30.
 2. We wtorek patronalne święto górników „Barbórka”. Centralne uroczystości w kościele N.M.P. Królowej Polski o godz. 8.00.
 3. W czwartek pamiętamy w modlitwie o kapłanach, kierujemy prośbę do Pana Boga o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 4. W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano i od godz. 16.00. Rodziców dzieci pierwszo-komunijnych prosimy do spowiedzi i na Mszę św. o godz. 18.30, po Mszy św. spotkanie z rodzicami. Chorych odwiedzimy w domach.
 5. Za tydzień będziemy gościć Siostry z Ukrainy, które złożą świadectwo swojej pracy misyjnej w tym kraju.
 6. W sobotę uroczystość Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i 18.30. W sobotę zapraszamy na adorację i modlitwę szczególnie w „godzinie łaski” od godz. 12.00 do 13.00. Jest to szczególny dar miłości Pana Boga, który pragnie nam udzielić swoich darów.
 7. Przed kościołem  nabywamy opłatki na stół wigilijny i świece poprzez które wspieramy Dzieło Pomocy Dzieciom.
 8. Dziękujemy za troskę o parafię – ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na inwestycje w parafii.
 9. Już kolejny raz organizujemy pomoc dzieciom – „Dar Serca”, która polega na przygotowaniu świątecznego upominku dla dziecka w trudnej sytuacji materialnej z naszej parafii. Wzorem ubiegłych lat kartki z nazwiskiem, wiekiem, adresem dziecka wkładamy do puszki w kaplicy adoracji do 8 grudnia. Te kartki zawiesimy na choince w przyszłą niedziele, które będzie  można zabrać, by zrobić paczkę świąteczna i przynieść do świątyni do 19 grudnia. Wolontariusze dostarczą te paczki dla dzieci. Już dziękujemy za pomoc i prosimy o adresy dzieci i pomoc potrzebującym.
 10. Za tydzień w niedzielę 9 grudnia o godz. 20.00 w górnym kościele zostanie odprawiona Eucharystia dla młodych. Eucharystia młodych różni się nieco formą, by młodzi doświadczyli nowości, ale przede wszystkim głębokiej modlitwy poprzez odmienny klimat i formę muzyki dopasowanej do młodego pokolenia. Serdecznie zapraszamy.
 11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – w kolportażu jest tygodnik „Idziemy” z  Ładem  Bożym,  Gość  Niedzielny, Gazeta Parafialna.
 12. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Bernarda Dotka, Krystynę Prauza, Adama Dryjer, Krzysztofa Grabowieckiego, Roberta Wawrzyniaka, Jadwigę Gieryń.  Zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek  racz im dać Panie…
 13. Uczyńmy dobre postanowienia na Adwent, przygotujmy się do rekolekcji, które rozpoczynamy za dwa tygodnie. Prosimy na modlitwę do kaplicy adoracji i na Roraty. Niech Maryja – nasza Matka i Królowa Polski wstawia się za nami u Pana Boga – Szczęść Boże.

  Ogłoszenie dla Seniorów:

Seniorzy, którzy jadą na spektakl w Brzeźnie koło Konina spotykają się w piątek 7 grudnia na parkingu koło kościoła o godzinie 18.00. Chętni, którzy chcą się jeszcze zapisać na ten wyjazd, powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej do środy.

Comments are closed.