OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Adwentu (23 grudnia 2018 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Adwentu (23 grudnia 2018 r.)

1.     Panu Bogu dziękujemy za czas Adwentu, za dary Jego łask i miłości, za godne przygotowanie nas na pamiątkę Narodzenia Jezusa Chrystusa, za rekolekcje, Msze św. ku czci Matki Najświętszej, z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi Bóg zapłać za dary serca, dzięki którym mogliśmy przekazać pomoc dla ponad stu rodzinom i wielu osobom, za dar spowiedzi świętej, wspólną i osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

2.     Już jutro wigilia Bożego Narodzenia – wyjątkowy dzień miłości Pan Boga i wzajemnej życzliwości. W naszej Parafii Msze św. rano o godz. 6.30 i 7.30. Wieczorem Pasterka dla dzieci, Rodziców i Seniorów o 21.00 i tradycyjna o północy. Wigilijna wieczerza tradycyjnie bez alkoholu we wzajemnej miłości i braterskiej jedności. Niech znikną urazy, uprzedzenia  a zagości dobro i pokój Jednoczymy się w modlitwie i radością obdarujmy innych. Pamiętamy o seniorach, samotnych, chorych i o tych którzy muszą  w te dni pracować.

3.     Msze św. w Boże Narodzenia jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy św. o godz. 7.00 w pierwsze święto. Dziękujemy Panu Michałowi za scenografię i wystrój świątyni. Bóg zapłać Siostrom, wolontariuszom i ludziom dobrego serca. 

4.     Od razu po świętach, z uwagi na wcześniejszą przerwę świąteczną w szkołach, pragniemy złożyć Wam wizytę duszpasterską. Proszę przyjąć dar naszej obecności i Boże błogosławieństwo dla wszystkich Rodzin, wspólnot i całych domów. Kolęda od godz. 9.00 i od godz. 16.00:

    – ul. Szeligowskiego 2, 3, 4, 6, 7 i Wieniawskiego 8 – w czwartek;

    – ul. Wiechowicza 1, 2, 3 i Wieniawskiego 1, 2, 3 – w piątek

    – ul. Wieniawskiego 4, 5, 6, 7 i Różyckiego 1, 2 – w sobotę, a całe osiedle         Międzylesie w poniedziałek od godz. 9.00 – wszystkie ulice. 

     Prosimy o dar obecności całych rodzin, dzieci i młodzieży, prosimy o zeszyty, używamy wody święconej, która zabierzemy ze świątyni.

5.     Pragniemy kontynuować prace przy wymianie okien i witraży w górnej świątyni. To bardzo odpowiedzialna i kosztowna praca. Nie boimy się tych wyzwań, ale aby ocieplić kościół rozpoczynamy od najtrudniejszych i kosztownych prac. Jak zawsze możemy liczyć na wspólnotę życzliwości i pomocy. Ofiary z kolędy przeznaczymy na te prace. Za pomoc już dziękujemy.

6.     Od razu po Świętach Bożego Narodzenia rozpoczniemy remont kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Prze cały styczeń z uwagi na remont nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Remont kaplicy jest niezbędny. Przepraszamy za utrudnienia.

7.     Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – w kolportażu jest tygodnik „Idziemy” z  Ładem  Bożym,  Gość  Niedzielny, Gazeta Parafialna, Miłujcie się.

8.     Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Mieczysławę Spodobalską, Lucjana Jakubowskiego, Elżbietę Hołownicką Zygmunta Kurtiaka. Zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

9.     Przeżyjmy pięknie Święta Bożego Narodzenia, w miłej, rodzinnej i Bożej atmosferze.  Niech nam Pan Bóg błogosławi – Szczęść Boże..

Comments are closed.