OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Chrztu Pańskiego (13 stycznia 2019 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Chrztu Pańskiego (13 stycznia 2019 r.)

1.     Na życzenie i prośbę wielu Parafian otwieramy już remontowaną kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu. Jeszcze zostało nam parę szczegółów, które postaramy się odnowić nie zakłócając modlitwy. Prosimy, abyście zobaczyli wykonane prace już dzisiaj. Dziękujemy za dar adoracji, za modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. To wielki dar i przywilej dla naszej parafii, ale jednocześnie zadanie, abyście jednoczyli się  z Chrystusem w ciągu dnia i nocy. Bóg zapłać za pomoc.

2.Rozpoczynamy modlitwę o Jedność Chrześcijan. Dzisiaj w kościele Św. Ducha pierwsze nabożeństwo, a w naszej parafii 21 stycznia.

3.Błogosławieństwem i modlitwą pragniemy otoczyć każdego mieszkańca naszej Parafii – stąd nasza kolęda i odwiedziny

4.Plan kolędy na najbliższy tydzień: 

    – ul. Energetyka 1, 2, 2A, 3, 4, 6;  Szymanowskiego 2  – w poniedziałek;

    – ul. Dworcowa  4, 5, 6, 7, 8  – we wtorek;

    – Al. 1 Maja  1, 2, 3, 4; Szymanowskiego 3, 4 – w środę;

    – Al. 1 Maja  5, 6, 8, 11, 12 – w czwartek; 

    – Al. 1 Maja 14, 16, 18;  – w piątek; 

    – Pl. Górnika 1, 2, 3; Broniewskiego 1, 2 – w sobotę.      

5.Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na remonty świątyni, na okna i witraże.

6.W imieniu kolędników misyjnych, którzy w ubiegłą niedziele prosili o wsparcie dla dzieci z Rwandy i Burundi składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim którzy modlitwą i ofiarnym groszem wsparli to dzieło. Uzbieraną kwotę (przeszło 2200 zł.) przekazano do Papieskich dzieł Misyjnych. Wyrażamy wdzięczność naszym małym misjonarzom z kołka misyjnego za ich zaangażowanie i pomoc swoim afrykańskim rówieśnikom.

7.W pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszej parafii będą odbywać się zajęcia dla dzieci. Szczegółowe informacje u s. Ernesty.

8.W ostatnią niedzielę miesiąca w Morzysławiu sprawowana będzie jak co miesiąc Msza św. o trzeźwość  Narodu i w rodzinach. 

9.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – w kolportażu jest tygodnik „Idziemy” z  Ładem  Bożym,  Gość  Niedzielny, Gazeta Parafialna.

10. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Henrykę Jabłońską, Jana Ludzkowskiego, Teresę Frątczak, Anielę Niemczewską, Joannę Adamowicz, Adama Błaszczyka. Zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

11.Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy dobrego wypoczynku. Pamiętamy  codziennie o Panu Bogu.

Comments are closed.