OGŁOSZENIA PARAFIALNE II niedziela w ciągu roku (20.01.2019 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II niedziela w ciągu roku (20.01.2019 r.)

1.     W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie śp. Ks. Prałata Henryka Włoczewskiego – długoletniego proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w naszym mieście, budowniczego świątyni i wszystkich obiektów parafialnych – organizatora tejże parafii. Pogrzeb śp. Ks. Henryka odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 wprowadzeniem do świątyni, a jutro w poniedziałek o godz. 13.00 Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa i pogrzeb na cmentarzu komunalnym. Ks. Prałat przez kilka lat pracował w naszej parafii jako wikariusz. Swoją modlitwą i obecnością wyrażamy naszą wdzięczność Ks. Henrykowi.  

2.     Jutro o godz. 18.30 w naszej świątyni Msza św. i nabożeństwo ekumeniczne z udziałem Księdza Biskupa Stanisława Gębickiego i zaproszonych gości z innych wspólnot chrześcijańskich. Serdecznie prosimy o udział. 

3.     Plan kolędy na najbliższy tydzień: 

    – ul. Kleczewska  2, 4, 6, 8 – w poniedziałek;

    – ul. Bydgoska  4, 5, 6, 8, 10, 12; Kleczewska 10  – we wtorek;

    – Bydgoska  14, 16; Górnicza 1, 2,  3; Solskiego 2, Nowowiejskiego 2 – w środę;

    – Kolejowa  – cała, Kotłowa 2 – w czwartek; 

    – Powstańców Wlkp. 1, 2, 3, 4, 5, 7; Nowowiejskiego 1 – w piątek; 

    – Powstańców Wlkp. 8,9, 10,12; Broniewskiego 6; Nowowiejskiego 3 – w sobotę.     

4.     Od stycznia tego roku został uruchomiony Punkt Konsultacyjny dla osób i Rodzin dotkniętych problemem narkotykowym na ul. Wiśniowej 7. W punkcie można uzyskać pomoc terapeutyczną, psychologiczną i prawną a także w doradztwie zawodowym. Udzielamy wsparcia  w wychodzeniu z problemami uzależnień od narkotyków, dopalaczy i różnego rodzaju substancji psychoaktywnych. 1 lutego o godz. 11.00 poświęcimy ten obiekt.

5.     Wszystkim Babciom i Dziadkom przesyłamy wyrazy szacunku i powierzamy Was Dobremu Bogu.

6.     W zakrystii są do nabycia świece – gromnice.

7.     Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – w kolportażu jest tygodnik „Idziemy” z  Ładem  Bożym,  Gość  Niedzielny, Gazeta Parafialna.

8.     Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Aleksandrę Dryjer, Jadwigę Jakubowską, Przemysława Gadomskiego, Halinę Żabierek. Zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

9.     Niech łączy nas modlitwa wdzięczności dla Księdza Prałata Henryka , wzajemna życzliwość i Boże błogosławieństwo w waszych rodzinach w czasie kolędy – Szczęść Boże. 

Comments are closed.