OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III niedziela w ciągu roku (27 stycznia 2019 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III niedziela w ciągu roku (27 stycznia 2019 r.)

1.     W tym  tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek oczekujemy w konfesjonałach na porannej Mszy św., dzieci spowiadamy od godz. 16.00 i prosimy, aby z rodzicami uczestniczyły we Mszy św. o godz. 17.00. Rodziców dzieci pierwszo-komunijnych i ich rodziny spowiadamy od godz. 18.00. Po wieczornej Mszy św. spotkanie  z rodzicami dzieci  pierwszo-komunijnych.  W sobotę uroczystość Matki Bożej Gromnicznej i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych w domach.

2.     Poświęcenie świec dzieciom pierwszo-komunijnym w przyszłą niedzielę /3 lutego/ na Mszy św. o godz. 11.30. 

3.     W sobotę szczególną modlitwą obejmiemy nasze Siostry Benedyktynki i wszystkie osoby życia konsekrowanego. Na liturgię przyniesiemy świece, które przypominają, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia. Bądźmy światłem dobra w naszym otoczeniu. Msze święte w sobotę o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.30, o godz. 22.30 Różaniec, godz. 23.10 Msza św. i pielgrzymka do Lichenia.

4.     Plan kolędy na najbliższy tydzień: 

   Poniedziałek: – ul. Górnicza 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13;

 Wtorek: – ul. Poznańska, Dolna, św. Maksymiliana, Stroma, Jasna, Wiśniowa, Północna, Ogrodowa.

5.     Kolęda uzupełniająca w środę – chętnie odwiedzimy i udzielimy Bożego błogosławieństwa.

6.     21 lutego o godz. 17.30 w auli  bł. Ks. Jerzego Popiełuszki odbędzie się wykład prof. Piotra Jaroszyńskiego pt. „Blaski kultury polskiej”. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

7.     Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – w kolportażu jest tygodnik „Idziemy” z  Ładem  Bożym,  Gość  Niedzielny, Gazeta Parafialna, Dobre Nowiny.

8.     Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Czesława Bartkowiaka, Jana Rusin, Annę Katarzynę Charzyńską. Zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

9.     Otoczmy pomocą i modlitwą chorych i wszystkie dzieła naszej wspólnoty parafialnej. Prosimy na modlitwę adoracji do naszej kaplicy. Niech Pan Bóg nam błogosławi – Szczęść Boże. 

Comments are closed.