OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VIII niedziela w ciągu roku – 3 marca 2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VIII niedziela w ciągu roku – 3 marca 2019 r.

1.     W środę rozpoczynamy Wielki Post ceremonią posypania popiołem, Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.30 i 20.00. W środę obowiązuje post ścisły, podejmijmy zobowiązania również  w zakresie abstynencji od alkoholu. Podejmijmy dobre czyny w trosce o ubogich, samotnych, chorych.  

2.     W każdy piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 10.00 dla seniorów i chorych, o godz. 17.00 z udziałem dzieci, z młodzieżą i dorosłymi o godz. 18.00. Ofiary składane w czasie nabożeństw przeznaczymy na dekoracje wielkanocne w naszej świątyni. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.00. 

3.     Rozpoczęliśmy generalny remont zakrystii polegający na wymianie mebli, malowaniu i innych niezbędnych pracach. Ofiary złożone na tacę w środę popielcową i w przyszłą niedzielę przeznaczymy na  inwestycje i remonty w parafii. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc.

4.     Sakrament Bierzmowania dla dorosłych będzie udzielony 13 kwietnia o godz. 18.00. Kandydaci zgłaszają się do kancelarii i przygotowują się do tegoż Sakramentu pod kierunkiem ks. proboszcza. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 marca.

5.     W czwartek o godz. 17.30 przyjdziemy do naszej Auli na spotkanie z Panem Profesorem Piotrem Jaroszyńskim. 

6.     W czwartki o godz. 17.00 modlimy się na Różańcu z mężczyznami w kaplicy adoracji.

7.     Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – w kolportażu jest tygodnik „Idziemy” z  Ładem  Bożym,  Gość  Niedzielny, Gazeta Parafialna.

8.     Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Marka Popielarskiego, Jerzego Deręgowskiego.  Wieczny odpoczynek racz im dać  Panie…

9.     Zapraszamy do udziału w świętej liturgii w środę, piątek. Podejmijmy dobre postanowienia. Uszanujmy dar macierzyństwa i pomoc jaką na co dzień świadczą nam kobiety. Niech nam Pan Bóg błogosławi – Szczęść Boże.

Comments are closed.