OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkiego Postu (24 marca 2019 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkiego Postu (24 marca 2019 r.)

1. Już za tydzień Ks. profesor Jan Przybyłowski rozpocznie rekolekcje w naszej parafii. Program rekolekcji drukujemy w naszej Gazecie Parafialnej. Rekolekcje będą dla całej parafii. Uprzejmie prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na rekolekcje, na modlitwę, słuchanie Słowa Bożego, na spowiedź.

2.Kończymy prace związane z remontem, malowaniem, uzupełnianiem mebli i sprzętów w zakrystii. Bóg zapłać za pomoc.

3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny i Dzień modlitwy w obronie życia każdego człowieka. Msze święte jutro o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.30. Na każdej Mszy św. mamy okazje przystąpić do obrony życia dziecka poczętego.  

4.W Niedzielę Palmową – 14 kwietnia organizowany jest wyjazd autokarowy z naszej parafii na misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Fordońskiej Dolinie Śmierci w Bydgoszczy. Wyjazd z parkingu o godz. 16.30 – powrót około 24.00. Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się  w kancelarii parafialnej lub u Ks. Bogusława. Koszt wyjazdu 30 zł. Serdecznie zapraszamy. Ilość miejsc ograniczona.

5.29 marca tj. piątek po Mszy św. o godz. 19.30 odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa w naszym rejonie. Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km. w nocy samotnie i w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoja strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, ale dlatego, bo chcę się z Tobą spotkać. To droga do nowego życia. W poniedziałek 25 marca o godz. 19.15 spotkanie organizacyjne w dolnym kościele. Zgłoszenia na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej lub podczas spotkania organizacyjnego.

6.W dniu jutrzejszym tj. 25 marca od godz. 16.00 do godz. 17.00 w sali nr 5 odbiór alb dla dzieci pierwszo-komunijnych.

7.Mamy serdeczna prośbę, abyśmy obejrzeli piękny film „Miłość i miłosierdzie” w kinie Centrum od 29 marca do 4 kwietnia. Ten film ukazujący św. Faustynę i jej dzieło był prezentowany w Panamie i na Watykanie. Zapraszamy do obejrzenia.

8.W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Siostry Ernesty i całego Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek z prośbą o nowe powołania do służby Bożej.

9.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – w kolportażu jest tygodnik „Idziemy” z  Ładem  Bożym,  Gość  Niedzielny, Gazeta Parafialna.

10.Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Janinę Borowską, Jana Waszak, Artura  Smolarek, Józefa Górczewskiego, Małgorzatę Nowak, Tomasza Puszczyńskiego,  Mariannę Szczepańską,  Feliksa Gapskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać  Panie…

11.Przygotujmy się do rekolekcji, wdzięczni jesteśmy za udział w adoracji   Najświętszego Sakramentu, za wspólnotę modlitwy różańcowej. Wypraszajmy  potrzebne  nam łaski do godziwego i mądrego życia. –  Szczęść Boże.

Comments are closed.