OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu (7 kwietnia 2019 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu (7 kwietnia 2019 r.)

1. Wyrażamy uznanie dla wszystkich, którzy brali udział w rekolekcjach. Słowa wdzięczności kierujemy do Dyrekcji, nauczycieli, wychowawców za udział dzieci i młodzieży i za pomoc w rekolekcjach.

2. W najbliższą środę o godz. 9.00 będziemy sprawować Mszę św. w rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem w intencji wszystkich ofiar tej katastrofy, jak również intencją obejmiemy wszystkich bohaterów zamordowanych w Katyniu, Miednoje i tylu miejscach na nieludzkiej ziemi. Zapraszamy do udziału.

3.W piątek 12 kwietnia o godz. 18.00 Mszą św. rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta do pomnika Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

4. W sobotę 13 kwietnia we Włocławku spotkanie młodzieży. Wyjeżdżamy autokarem o godz. 8.30. Jest jeszcze kilka miejsc. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do ks. Kamila. 

5. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Palmową święcimy palmy na każdej Mszy św. Uroczysta procesja wejścia o godz. 11.30. W Niedzielę Palmową kolejny raz zostanie przeprowadzona akcja charytatywna „Żonkil Nadziei” dla Hospicjum Jana Pawła II, która przeprowadzą uczniowie III L.O. Za każdy gest dobrej woli ofiarodawca otrzyma  żonkila, który jest symbolem walki z nieuleczalną chorobą. Za wszystkich ofiarodawców zostanie odprawiona Msza św. 5 maja w hospicjum o godz. 10.00. 

6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w czwartek godz. 17.30 – kościół górny. Obecność obowiązkowa. 

7. Przypominamy o trwającym konkursie „Chusta św. Weroniki”. Na prośbę uczestników termin składania prac przedłużamy do Niedzieli Palmowej.

8. Zapraszamy na spotkanie modlitewne, które odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy Świętej, prowadzone przez diakonię modlitwy.

9.Za tydzień w Niedzielę Palmową wyjazd z naszej parafii na Misterium Męki Pańskiej w Bydgoszczy. Prosimy wszystkich uczestników o zebranie się na parkingu parafialnym na godz. 16:15. Planowany powrót około godz. 24:00.

10. W tym tygodniu ufamy, ze zakończymy remont zakrystii. Ofiary złożone na tacę za tydzień przeznaczymy na inwestycje w parafii. 

11.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – w kolportażu jest tygodnik „Idziemy” z  Ładem  Bożym,  Gość  Niedzielny, Gazeta Parafialna, Dobre Nowiny.

12. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Alinę Rosińską, Tadeusza Sypniewskiego,   Andrzeja Wołąsiewicza, Bogdanę Kubasik. Wieczny odpoczynek racz im dać  Panie… 

13. Wdzięczni jesteśmy za udział w adoracji   Najświętszego Sakramentu, za   wspólnotę modlitwy różańcowej. Wypraszajmy  potrzebne  łaski dla naszej  Ojczyzny i dla naszych rodzin  –  Szczęść Boże.  

Comments are closed.