OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa (2 czerwca 2019 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa (2 czerwca 2019 r.)

1.   Niech nas ożywia pragnienie dobrego życia zgodnego z Bożymi Przykazaniami, abyśmy swoje życie zawsze kierowali ku niebu żyjąc w prawdzie.

2.  Dziękujemy za życzliwość i pomoc w pracy duszpasterskiej wielu ludziom dobrej woli, którzy nie ulegają agresji i nienawiści kierowanej w stronę Kościoła.

3.  W tym tygodniu polecamy w czwartek potrzebę modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

4.  W pierwszy piątek prosimy dzieci i młodzież do spowiedzi już na zakończenie roku szkolnego. Spowiadamy  w piątek od godz. 7.00, po południu od godz. 16.00.  Chorych odwiedzimy w domach.

5.  Próby przed Bierzmowaniem: poniedziałek  – 3.06, środa – 5. 06., poniedziałek 10.06 – godz. 17.00 kościół górny. W środę 12.06 spowiedź młodzieży, rodziców 
i chrzestnych. Sakrament Bierzmowania młodzież przyjmie we czwartek o godzinie 16.00   

6.  Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.20.

7. Coraz częściej dostrzegamy brak właściwych wzorców do naśladowania i kwestionowanie wszelkiego rodzaju autorytetu ojcostwa i męskości. Potrzebujemy zatem odpowiedzialnych mężczyzn, którzy zawalczą o swoje powołanie, rodziny, żony i dzieci. Pocieszające jest to, ze w naszej parafii jest grupa mężczyzn, która co tydzień modli się na różańcu. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do udziału w Narodowej Pielgrzymce – Oblężenie Jasnej Góry, która odbędzie się 22 czerwca br. Wszelkie informacje oraz zapisy w kancelarii parafialnej, u Ks. Bogusława lub u p. Marii pod nr telefonu 518 821 686.

8.  W poniedziałek (3 czerwca) o godz. 18.30 w auli im. Ks. J. Popiełuszki odbędzie się spotkanie z twórcami i działaczami konińskiej „Solidarności” z czasów przemian wolnościowych w naszym kraju. Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniu.

9. Prosimy o lekturę prasy katolickiej, którą nabywamy przed świątynią.

10. Dla zmarłej śp. Anny Kubaczyk prosimy o dar  nieba i wieczny pokój –  Dobry  Jezu a nasz Panie daj  jej wieczne spoczywanie. 

11. Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy chcą rozważać Słowo Boże na kolejne spotkanie kręgu Biblijnego w najbliższy piątek 7.06 po Eucharystii wieczornej.

12. Niech Najświętsze Serce Pana Jezusa będzie przypomnieniem, że  najważniejszym przykazaniem jest wzajemna miłość i przebaczenie.  Zapraszamy   na adoracje do kaplicy wystawienia Najświętszego Sakramentu,  na modlitwę  różańcową. Pamiętajmy o pomocy cierpiącym i borykającym się z  powodzią i  innymi problemami – Szczęść Boże.  

Comments are closed.