OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (9 czerwca 2019 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (9 czerwca 2019 r.)

1. Niech nas ożywia moc Ducha Świętego do którego chciejmy kierować nasze dziękczynienie i pokorną prośbę, abyśmy byli świadkami Jezusa Chrystusa. 

2. W najbliższy czwartek w liturgiczne wspomnienie Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana i w rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej Ksiądz Biskup Ordynariusz udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii o godz. 16.00. Bardzo prosimy, aby to wydarzenia stało się uroczystością dla całych rodzin. Zapraszamy do spowiedzi w środę od godz. 17.00 młodzież, rodziców, chrzestnych i świadków, a w czwartek na udzielenie Sakramentu Bierzmowania na godz. 16.00. Młodzież prosimy na próbę generalna w poniedziałek na godz. 17.00.

3. W czwartek na godz. 20.00 prosimy na Mszę św. ku czci Matki Najświętszej zakończona procesja i Apelem Maryjnym. Niech nasz udział o godz. 20.00 będzie wyrazem wynagrodzenia za zniewagi  i szyderstwa dokonywane w naszej Ojczyźnie wobec Pana Boga, Matki Najświętszej i Kościoła.

4. Z uznaniem i wdzięcznością przyjmujemy trud nauczycieli, katechetów, wychowawców, a dzieci i młodzież prosimy o spowiedź na zakończenie roku szkolnego

5. Dziękujemy za modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych i prosimy o udział w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

6. Zapraszamy na spotkanie modlitewne, które odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św. prowadzone przez diakonię modlitwy Ruchu Światło-Życie.

7. Prosimy mężczyzn o udział w pielgrzymce na Jasną Górę. Wyjazd 22.06. o godz. 6.00. Koszt 50 zł w tym wliczona cena obiadu. Zapisy po Mszy św., w kancelarii parafialnej, lub pod nr tel. 518 821 686. 

8. Jutro drugi Dzień Zielonych Świąt – Święto  Maryi Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00,  8.30, 10.00 i 18.30. Zapraszamy. 

9. W czwartek w modlitwie pamiętajmy o śp. Ks. Infułacie Antonim Łassie

10. Prosimy o lekturę prasy katolickiej, którą nabywamy przed świątynią.

11. Dla zmarłych śp. Henryka Jaszczaka,  Szczepana Laskowskiego, Krystyny  Babiak,  Stanisława Chempińskiego, Krystyny Wróbel prosimy o dar  nieba i  wieczny  pokój –  Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. 

12. Przygotowując się do Uroczystości Bożego Ciała i koncertu Corpus Dei  dziękujemy za obecność na adoracji, na uwielbieniu Chrystusa, który pragnie nam  udzielać wielu łask. Szczęść Boże.

Comments are closed.