XVII Niedziela w ciągu roku (28 lipca 2019 r.)

XVII Niedziela w ciągu roku (28 lipca 2019 r.)

 1. 7 sierpnia czyli za półtora tygodnia wyruszy z naszego miasta piesza 29 pielgrzymka na Jasną Górę. Pragniemy pomóc wszystkim pielgrzymom naszą życzliwością, dobrą radą, zachętą i modlitwą. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Dziękujemy za wodę, ofiary i inną pomoc. 
 2. W czwartek 1 sierpnia w 75 rocznicę Powstania Warszawskiego o godz. 16:00 Msza Święta w naszej świątyni z udziałem kombatantów, władz samorządowych, organizacji i wszystkich, którzy pragną swoją obecnością uczcić bohaterów Ojczyzny. Po Mszy Świętej złożymy kwiaty przy tablicy bohaterskich powstańców. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej uroczystości. 
 3. W pierwszy piątek miesiąca wynagradzamy za nasze grzechy, spowiadamy się rano i od godz.18:00. Prosimy o spowiedź pierwszo-piątkową. 
 4. W pierwszą sobotę miesiąca Msza święta o godz.7:00 ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z aktem zawierzenia Matce Najświętszej. 
  O godz.22:30 różaniec, Msza święta i pielgrzymka do Lichenia. 
 5. Trwamy codziennie na uwielbieniu Jezusa Chrystusa przed Najświętszym Sakramentem po porannej Mszy świętej do godz.21:00 kończąc modlitwę Apelem Maryjnym. 
 6. 13 sierpnia organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę dla tych, którzy nie mogą pieszo pielgrzymować na powitanie pieszej pielgrzymki. Zapisy w kancelarii. Koszt wyjazdu 70zł. Serdecznie zapraszamy do udziału. 
 7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej – w kolportażu jest tygodnik „Idziemy” i Gość  Niedzielny.
 8. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.: Irenę Wojciechowską i Łucję Dobrychłop.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 9. Niech św. Krzysztof nas broni przed wypadkami. Prosimy na uwielbienie Pana Boga do kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Przygotujmy się do pielgrzymki. Niech Pan Bóg nam błogosławi. – Szczęść Boże.  
Comments are closed.