OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII Niedziela w ciągu roku (1 września 2019 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII Niedziela w ciągu roku (1 września 2019 r.)

1.     W osiemdziesiąta rocznicę rozpoczęcia drugiej wojny światowej, w której zginęło ponad sześć milionów Polaków na frontach wojennych, obozach koncentracyjnych, więzieniach, z naszej Diecezji zostało zamordowanych prawie 230 kapłanów świętujemy pamięć bohaterów Ojczyzny i modlimy się o pokój i bezpieczeństwo. Najbliższy piątek uczynimy dniem modlitwy i dobrowolnego postu, kto może o chlebie i wodzie dla przebłagania Pana boga za grzechy i zbrodnie, zgorszenia i zniewagi. Cały dzień i całą noc z piątku na sobotę w świątyni będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Prosimy o modlitwę w intencji pokoju, przeproszenia za grzechy.

2.     Pamiętajmy dzisiaj w modlitwie o Solenizancie Księdzu Biskupie Bronisławie Dembowskim.

3.     Nowy rok szkolny rozpoczynamy z Panem Bogiem. Dzieci i młodzież prosimy do spowiedzi – w piątek od godz. 16.00. Spotkanie z Rodzicami dzieci pierwszo-komunijnych w piątek po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.30, a przedtem prosimy rodziców również do spowiedzi. W czwartek prosimy Pana Boga o dar nowych powołań do Służby Bożej. W piątek odwiedzimy chorych w domach

4.     Bardzo gorąco zapraszamy młodych ludzi do wspólnoty młodych „Mamako”. Czeka nas w tym roku wiele ciekawych wydarzeń i zadań, w których każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Od września zapraszamy także do włączenia się do zespołu parafialnego „Maksymalni”. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Kamila. 

5.     W pierwsza sobotę miesiąca Msza św.  o godz. 7.00 ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O 22.30 wspólny Różaniec, a o 23.15 Msza św. i pielgrzymka do Lichenia.  

6.     Przygotowujemy się do pielgrzymki do Włocławka – 14 września. Zapisujemy w kancelarii. Bardzo prosimy do wspólnego pielgrzymowania. Koszt wyjazdu tylko 10,oo zł.

7.     8 września z naszej parafii o godz. 13.00 wyruszy piesza pielgrzymka do Bieniszewa pod hasłem: „W imię miłości Ewangelicznej” Serdecznie zapraszamy.

8.     Trzecie LO prosi mieszkańców Zatorza, aby poparli w głosowaniu projekt duży nr 26 na osiedlowy kompleks boisk sportowych przy tej szkole, który będzie służył zarówno uczniom, jak i mieszkańcom Konina. Głosowanie w przyszłą niedzielę w przedszkolu nr 31 na ulicy Różyckiego w godzinach od 9.00 do 18.00 i na ulicy Dworcowej 13..

9.     Prosimy o lekturę prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć tygodniki: „Idziemy” i „Dobre Nowiny”.

10.                                                                                                                               Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Wiesławę Kopytko, Annę Augustyniak.  Wieczny odpoczynek…

11.                                                                                                                              Otaczamy modlitwą, pomocą i życzliwością Rodziców, wychowawców, młodzież i  dzieci. Spowiadamy się na początek roku szkolnego, modlitwą otaczamy młodzież  i dzieci. Szczęść Boże.

Comments are closed.