OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII Niedziela w ciągu roku (8 września 2019 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII Niedziela w ciągu roku (8 września 2019 r.)

 1. Dzisiaj pielgrzymujemy na odpust do Bieniszewa. Pielgrzymkę rozpoczynamy o godz. 13.00 sprzed naszego kościoła. Msza św. w Bieniszewie o godz. 17.00. Niech nasz udział w uroczystości Narodzenia Matki Bożej włączy się w dar naszego świadectwa wiary.
 2. W sobotę pielgrzymujemy na ogólnopolską pielgrzymkę do Włocławka „Polska pod Krzyżem”. Są jeszcze wolne miejsca. Prosimy o udział w pielgrzymce. W naszej świątyni w sobotę w święto Podwyższenia Krzyża Msza św.  o godz. 10.00 z procesją do Krzyża misyjnego koło kościoła, o godz. 20.00 zgromadzimy się pod Krzyżem na Zatorzu na uwielbienie Chrystusa, który złożył siebie dla naszego zbawienia. Zapraszamy. Uczcijmy Chrystusa i jego miłość do nas co wyraża znak Krzyża, który szanujemy, czcimy i uwielbiamy.
 3. W piątek o godz. 20.00 Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej z procesją zakończona Apelem Maryjnym.
 4. W przyszłą niedzielę poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci o godz. 11.30.
 5. We wtorek odbędzie się spotkanie modlitewne w dolnej świątyni po wieczornej Eucharystii. Prowadzić je będzie diakonia modlitwy.
 6. Od października zapraszamy na cykl spotkań formacyjnych „Seminarium odnowy wiary”. To forma rekolekcji dla tych, którzy chcą doświadczyć przemieniającej miłości Boga. Zapisy u Ks. Bogusława, w kancelarii lub na pierwszym spotkaniu. Szczegóły podamy wkrótce.
 7. Wciąż zapraszamy chętnych do wspólnoty ministranckiej oraz do scholi „Boża Nadzieja”.
 8. 18 września o godz. 18.30 zapraszamy młodzież kl. VIII wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Tego dnia młodzież przynosi deklaracje.
 9. Prosimy o systematyczny udział dzieci i młodzieży w katechezie.
 10. Za tydzień w niedzielę 15 września będziemy gościć w naszej parafii promotora kultu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki – p. Marka Kędziorka, który przybliż nam Osobę i duchowe dziedzictwo bł. Ks. Jerzego. Po każdej Mszy św. będzie można obejrzeć w kościele piękna wystawę o Męczenniku, a przy wyjściu nabyć komplet płyt z oryginalnym nagraniem homilii Ks. Jerzego.
 11. Prosimy o lekturę prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć tygodniki: Idziemy, Gazetę Parafialną i Gościa Niedzielnego.
 12. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Jana Pietrowicza, Stanisława Staniszewskiego, Krystynę Borowską, Weronikę Radecką, Wojciecha Witkowskiego.  Wieczny odpoczynek…

 Otaczamy modlitwą, pomocą i życzliwością Rodziców, wychowawców, młodzież i dzieci. Szczególną czcią otoczmy Krzyż Św. i weźmy udział w nabożeństwie ku czci Krzyża Św. – Szczęść Boże.

Comments are closed.