OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII Niedziela w ciągu roku (13 października 2019 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII Niedziela w ciągu roku (13 października 2019 r.)

1.     
Dzisiaj o godz. 20.00 Msza św. z procesją ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy

2.     
Dziękujemy Panu Bogu za 450 lat naszego Seminarium Duchownego we Włocławku. Wczoraj odbyły się główne uroczystości dziękczynne z  udziałem Nuncjusza Apostolskiego w katedrze włocławskiej.

3.     
Otaczamy modlitwą i wdzięcznością wszystkich nauczycieli, pedagogów, katechetów w Dniu Święta Edukacji.

4.     
W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 będziemy świętować 100-lecie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Zapraszamy na uroczystość.

5.     
Zakończyliśmy akcję zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci z Afryki. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom zarówno tym, którzy przynieśli dary do parafii jak też tym, którzy włączyli się w akcję na terenie SP12.

6.     
W najbliższą niedzielę  przeżywać będziemy niedzielę misyjną. Z tej racji dzieci z Koła Misyjnego pod opieka s. Ernesty zapraszają na kiermasz „Ciastko z Misją”. Po Mszach św. o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 przed kościołem będzie można nabyć ciastka  z misyjnym przesłaniem. Ofiary uzyskane ze sprzedaży przeznaczone będą w całości na cele misyjne.

7.     
Zapraszamy na modlitwę różańcową codziennie.

8.     
Wypominki za zmarłych zapisujemy w kancelarii. 

9.     
Od dzisiejszej niedzieli można nabyć kalendarz parafialny w cenie 7 zł, w którym zaznaczone są wszystkie uroczystości Kościelne i wspomnienia świętych. Ofiary z kalendarza przeznaczone są na cele wspólnoty ministranckiej. W ciągu tygodnia kalendarze można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. 
Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się   w naszej parafii 26 października (w sobotę) o godz. 16.00. Rozpoczynamy w Kościele modlitwą  następnie przejdziemy w korowodzie do Auli bł. Jerzego i rozpoczniemy zabawę. Prosimy  wszystkie dzieci oraz chętnych starszych o przebranie się za świętego. Przewidziane są  konkursy. Do wygrania liczne nagrody i niespodzianki.

11.                                                                                                                               Grupa mężczyzn z naszej parafii wraz z ks. Bogusławem zapraszają wszystkich chętnych do  utworzenia męskiej wspólnoty, której celem jest odkrycie powołania mężczyzny, nawiązanie  relacji z Bogiem Ojcem oraz pomoc i służba ludziom potrzebującym. Spotkania formacyjne  będą odbywać się raz w miesiącu. Szczegóły będą podane na pierwszym spotkaniu – 24.10.  (czwartek) po Eucharystii wieczornej w refektarzu parafialnym. Zapraszamy!

12.                                                                                                                               Prosimy o lekturę prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć tygodniki:  Idziemy, Gazetę  Parafialną, Gościa Niedzielnego i Dobre Nowiny.

13.                                                                                                                               
Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Krystynę Kubiak, Kazimierza Szymczaka,  Wandę  Pachniewską, Józefę Urbańską, Stanisława Szmajdkę, Halinę Skorek,  Janusza Zimnego.  Wieczny  odpoczynek racz im dać Panie…

14.                                                                                                                               Trwamy na modlitwie różańcowej, uwielbiamy Chrystusa w kaplicy adoracji  –   Szczęść Boże.   

Comments are closed.