OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIII Niedziela w ciągu roku (17 listopada 2019r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIII Niedziela w ciągu roku (17 listopada 2019r.)

1.     
Niech trwa nasza łączność z Rodakami, którzy wyjechali do innych krajów i są również na innych kontynentach – zatroszczmy się również o ich życie religijne.

2.     
W piątek we wspomnienie św. Cecylii patronki Śpiewu i muzyki kościelnej wyrazimy wdzięczność S. Ludomirze, P. Organiście, Chórowi, Scholi i wszystkim troszczącym się o śpiew i muzykę w naszej wspólnocie.

3.     
Zapraszamy na Jubileusz 25-lecia Papieskiego Wydziały Teologicznego w Koninie 23 listopada br. Uroczystość rozpoczniemy Eucharystią o godz. 10.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Wiesława Meringa.  

4.     
Poświęcone opłatki wigilijne będą rozprowadzane przed świątynią, w zakrystii i kancelarii. Złożone ofiary przy tej okazji niech będą wyrazem naszej wdzięczności za całoroczną posługę organistowską w naszej parafii, za która składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.     
Od dziś rozprowadzamy świece „Caritas” – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Włączmy się w to dzieło.

6.     
W setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch. Główny cel pielgrzymki to Watykan – Eucharystia przy grobie Papieża Polaka. Jednak zwiedzimy także inne Sanktuaria. Termin od 5 do 13 maja 2020 r., koszt 2650 zł. (bez dodatkowych opłat) Zapisy w kancelarii i u Ks. Bogusława.

7.    
Spotkanie katechetów we wtorek o godz. 17.00.

8.     
Za dwa tygodnie w sobotę 23 listopada o godz. 18.00 w auli Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki odbędzie się „Chrystoteka” – zabawa dla młodych wolna od używek, które odbierają naszą wolność.

9.     
Za tydzień  o godz. 17.00 w Auli bł. Księdza Jerzego  koncert p. t.  „Męczeńska Droga do Wolności” z udziałem Pana Bartka Kurowskiego i  prokuratora Andrzeja Witkowskiego. Zapraszamy – Wstęp wolny.

10.                                                                                                                               Serdecznie zapraszamy dzieci na warsztaty adwentowe podczas których  będziemy  poznawać tradycję ludową, wykonywać lampiony i wieńce adwentowe  oraz ozdoby  świąteczne. Koszty warsztatów 5 zł. Zapisy u S. Ernesty i Ks.  Bogusława. Warsztaty odbędą  się 30 listopada.

11.                                                                                                                               Zachęcamy wszystkie rodziny naszej Parafii, a szczególnie rodziny dzieci przygotowujących się do I Komunii św. do pięknego i głębokiego przeżycia czasu Adwentu – radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Prosimy rodziny o przygotowanie wieńca adwentowego i przybycie z nim w I Niedziele Adwentu (1 grudnia) na Msze św. o godz. 11.30, podczas której nastąpi uroczyste błogosławieństwo rodzin i poświęcenie wieńców adwentowych. Każda rodzina otrzyma też tekst z rozważaniami i modlitwą na kolejne niedziele Adwentu jako pomoc do spotkań w rodzinie. Najpiękniejsze wieńce zostaną nagrodzone.

12.                                                                                                                              
Od najbliższego wtorku tj. 19 listopada w naszej parafii rozpoczyna się „spacer miłosierdzia”.  W każdy wtorek od godz. 20.00 będzie można spotkać spacerującego wokół parafii księdza.  Ta akcja to kolejna  po ławeczce spotkanie, (która praktykujemy w środy i czwartki na  mieście) okazja, by spokojnie wyspowiadać się, poradzić lub po ludzku wygadać się, by ulżyć  swoim emocjom i problemom. Na spacer miłosierdzia i na ławeczkę spotkania zaprasza ks.  Kamil od godz. 20 do ostatniej osoby. Bez presji czasu. Zapraszamy.

13.                                                                                                                               
24 listopada o godz. 16.30 w auli PWSZ odbędzie się koncert dla hospicjum „Dziesiąta Jesień pełna  nadziei”.  Bilety do nabycia w hospicjum im. Jana Pawła II. Zapraszamy

14.                                                                                                                               Prosimy o lekturę prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć tygodniki:  Idziemy, Gościa  Niedzielnego /Gazety Parafialnej dziś nie ma/ oraz kalendarze parafialne.

15.                                                                                                                               
Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Jana Grabowskiego, Marię Weber,    Władysława  Kosenda, Henryka Roszaka, Małgorzatę Linartowską, Marię Grażynę Kubiak. Wieczny  odpoczynek  racz im dać  Panie…

16.                                                                                                                               Niech trwa w nas nieustanne pragnienie pogłębienia wiary i życie według Bożych  praw.  Uwielbiajmy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie – Szczęść Boże.   

Comments are closed.