OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (24 listopada 2019 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (24 listopada 2019 r.)

1.     
Panu Bogu w Trójcy Świętej jedynemu składamy hołd naszego uwielbienia i dziękczynienia za wszystkie łaski, miłosierdzie w ciągu całego roku liturgicznego. Jezusowi Chrystusowi podziękowanie za to, że Jego nauka jest dla nas drogowskazem na mądre i dobre życie w mocy Ducha Świętego.

2.     
Za tydzień w pierwszą niedziele Adwentu na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy wieńce adwentowe.

3.     
Prosimy rodziny dzieci pierwszo-komunijnych o przygotowanie wieńca adwentowego i przybycie z nim na Msze św. o godz. 11.30, podczas której nastąpi uroczyste błogosławieństwo rodzin i poświęcenie wieńców adwentowych. Każda rodzina otrzyma też tekst z rozważaniami i modlitwą na kolejne niedziele Adwentu jako pomoc do spotkań w rodzinie. Najpiękniejsze wieńce zostaną nagrodzone.

4.     
Dziękujemy wszystkim osobom, które zapisały się na warsztaty adwentowe, które odbędą się 30 listopada o godz. 11.30. Lista jest już zamknięta. Prosimy rodziców, którzy posiadają przybory do klejenia na gorąco do zabrania ich ze sobą.

5.     
Opłatki wigilijne , które rozprowadzają Siostry i Pan Organista niech będą szczególnym znakiem dzielenia się miłością i wdzięcznością za prace, którą wykonują nasi organiści. 

6.     
Pożegnaliśmy w ubiegłym tygodniu śp. Księdza Biskupa Bronisława Dembowskiego i zmarłych z nasze wspólnoty: Zenona Zielińskiego, Henryka Kicińskiego, Stanisława Andrzejewskiego. Wieczny odpoczynek ….

7.     
W setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch. Główny cel pielgrzymki to Watykan – Eucharystia przy grobie Papieża Polaka. Jednak zwiedzimy także inne Sanktuaria. Termin od 5 do 13 maja 2020 r., koszt 2650 zł. (bez dodatkowych opłat) Zapisy w kancelarii i u Ks. Bogusława.

8.    
Dzisiaj o godz. 17.00 w Auli bł. Księdza Jerzego  koncert p. t.  „Męczeńska Droga do Wolności” z udziałem Pana Bartka Kurowskiego i  prokuratora Andrzeja Witkowskiego. Zapraszamy – Wstęp wolny.

9.     
7 grudnia 2019 r. organizujemy wyjazd do Torunia na 28 rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy u Ks. Marcina i w kancelarii.

10.                                                                                                            
Pamiętajmy o prasie religijnej, która pomaga nam umocnić wiarę i mądrość. Proponujemy tygodnik „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego”, Gazetę Parafialną.

11.                                                                                                         
Przygotujmy się do Adwentu, uczyńmy dobre postanowienia, uwielbiajmy  Chrystusa w adoracji Najświętszego Sakramentu.  Szczęść Boże. 

Comments are closed.