OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Adwentu (1 grudnia 2019 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I Niedziela Adwentu (1 grudnia 2019 r.)

1.     
Rozpoczęty Adwent niech nas przygotuje do Bożego Narodzenia i na ostatnie spotkanie z panem Bogiem w chwili śmierci. Tegoroczny Adwent niech będzie również przygotowaniem na beatyfikację Prymasa tysiąclecia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Roraty – Msza św. ku czci Matki Najświętszej codziennie o godz. 6.30 dla dorosłych i dla młodzieży, a dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00 Zapraszamy.

2.     
W środę pamiętamy o górnikach polecając ich prace, rodziny i całe życie opiece św. Barbary. Centralne uroczystości w naszym mieście w parafii św. Wojciecha o godz. 8.00.

3.     
Do soboty zbieramy zgłoszenia adresy i wiek dzieci z potrzebujących rodzin. Te zgłoszenia wrzucamy do skrzynki w kaplicy adoracji. W przyszłą niedzielę darczyńcy mogą zabrać z choinki kartkę z adresem i zrobić prezent.

4.     
W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną poświęcone medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5.    
Świece bożonarodzeniowe są do nabycia przed kościołem. Kupując świecę pomagamy dzieciom z ubogich rodzin.

6.     
Poświęcone opłatki wigilijne są do nabycia przed świątynią, w kancelarii i w zakrystii.

7.     
W przyszłą niedziele będziemy gościć Siostry z Ukrainy, które podzielą się z nami swoim doświadczeniem pracy, a my ich wspomożemy ofiarą. 

8.     
Prosimy o nabycie prasy religijnej: Idziemy, Gościa Niedzielnego, Gazetę Parafialną. Są również bardzo ciekawe numery tygodnika „Źródło”, który podejmuje temat rozpoczętego roku liturgicznego.

9.     
Comiesięczne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w II piątek miesiąca /13 grudnia/ o godz. 17.00 w górnym kościele.

10.                                                                                                                              
W czwartek prosimy o modlitwę za kapłanów i o nowe powołania do Bożej Służby. W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano i od godz. 16.30. Na godz. 18.00 prosimy Rodziców dzieci pierwszo-komunijnych  do spowiedzi, a po Mszy św. na konferencję i krótkie spotkanie. Chorych odwiedzimy w domach.

11.                                                                                                                              
W pierwsza sobotę miesiąca oddając hołd Maryi Niepokalanej na porannej Mszy św. zawierzymy siebie i nasze rodziny Jej opiece, o godz. 22.30 wspólny Różaniec, o 23.15 Msza św. i pielgrzymka do Lichenia.  

12.                                                                                                                               Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch. Termin od 5 do 13 maja 2020 r., koszt 2650 zł. 

13.                                                                                                                               
7 grudnia 2019 r. organizujemy wyjazd do Torunia na 28 rocznicę powstania  Radia  Maryja. Zapisy u Ks. Marcina i w kancelarii.

14.                                                                                                                               
Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Annę Grzelczak, Gizellę Bartkowiak, Jana  Cichockiego, Janinę Milczarek, Marka Antkowiaka. Wieczny  odpoczynek  racz im dać Panie…

15.                                                                                                                               Przygotujmy się do rekolekcji, które rozpoczniemy za dwa tygodnie. Prosimy na Roraty i adorację i Najświętszego Sakramentu.  Szczęść Boże.   

Comments are closed.