OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela w ciągu roku (19 stycznia 2020 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela w ciągu roku (19 stycznia 2020 r.)

1.      W tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan prosimy nie tylko o wspólnotę i pojednanie wśród wyznawców Chrystusa, ale o wzajemna miłość i zrozumienie.

2.      
Za tydzień z woli Ojca świętego Franciszka będziemy przeżywać Niedziele Słowa Bożego, która podkreśla rolę i znaczenie lektury Pisma Świętego w naszym życiu. Prosimy zabrać ze sobą broszury, które podejmą ten temat.

3.      Kolęda w tym tygodniu:

Poniedziałekul. Dworcowa – 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11;

Wtorek: ul. Kosmonautów – 1, 2, 6, 8, 12; Solskiego 2  i Jasna;  

Środa: Pl. Górnika – 1, 2, 3,  Kleczewska – 2, 4, 6, 8, 10;

 Czwartekul. Broniewskiego – 1, 2, 3, 4, 6;ul. Północna, Dolna i Wiśniowa;

Piątek: ul. Poznańska, Stroma, Ogrodowa, św. Maksymiliana i Energetyka  w całości;

Sobota: kolęda uzupełniająca. 

4.      
Pragniemy złożyć uszanowanie i wdzięczność Babciom i Dziadkom z okazji ich święta i otoczyć Ich modlitwą.

5.      
Sakrament Bierzmowania dla dorosłych zostanie udzielony w sobotę 29 lutego o godz. 18. Kandydaci zgłaszają się do kancelarii do 15 lutego.

6.      
Gorąco zapraszamy parafian i mieszkańców Konina na „I Bal Karnawałowy” organizowany przez naszą parafię. Bal odbędzie się 8 lutego 2020 r. w sali bankietowej „Faktoria” przy ul. Zakładowej w Koninie. Zabawę do późnych godzin nocnych poprowadzi zespół muzyczny „stima”. Koszt to 250 zł. za parę. Zapisy do 22 stycznia w kancelarii, zakrystii lub u Ks. Kamila i Ks. Bogusława. Bal karnawałowy to świetna okazja by przy dobrym posiłku i muzyce poznać się i przeżyć w radości i świetnej zabawie karnawał. To okazja do niezapomnianego przeżycia dnia. Gorąco zapraszamy – 8 luty – start godz. 19.00 !!!

7.      
Zapraszamy dzieci na ferie w parafii, które odbędą się w dniach od 5 do 7 lutego 2020 r. W programie wiele atrakcyjnych zajęć, wyjście na lodowisko i inne niespodzianki. A wszystko to pod opieką św. Jana Pawła II w roku Jego urodzin. Więcej informacji u s. Ernesty i ks. Bogusława.

8.      
Rozpoczęliśmy prace w naszej świątyni polegające na wymianie i uzupełnieniu kabli energetycznych, gniazd, wymianie oświetlenia w górnym kościele, zabezpieczenie całej energetyki w obiektach parafialnych.

9.      
Prosimy o lekturę prasy katolickiej, którą nabywamy przed świątynią: „Idziemy”, „Gość Niedzielny” „ Gazeta Parafialna”. 

10. 
Z naszej  wspólnoty pożegnaliśmy śp. Mirosławę Lipińską, Annę Konstanciak, Sylwię Cieślak, Wojciecha Orkowskiego, Stefana Widelskiego, Edwarda Turowskiego, Mariannę Jaworowicz, Kazimierza Kosowskiego. Wieczny odpoczynek  racz im dać Panie…

11. 
Kończymy kolędę. Pragniemy udzielić błogosławieństwa również w tych domach, gdzie nie mogliśmy być – prosimy nas poinformować. Niech nam Pan Bóg błogosławi  – Szczęść Boże.

Comments are closed.