OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela w ciągu roku (26 stycznia 2020 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela w ciągu roku (26 stycznia 2020 r.)

1.      
Słowo Boże niech stanie się nasza codzienna lekturą i pokarmem duchowym, proszę zabrać ze sobą broszury, które są dla nas propozycją do rozważania Pisma św. 

2.      
Zakończyliśmy wizytę duszpasterską czyli kolędę w naszych domach upraszając Pana Boga o Jego łaski i błogosławieństwo  dla każdego mieszkańca naszej parafii. Wyrażamy nasze uznanie i wdzięczność za możliwość spotkania, wspólnej modlitwy. Dziękujemy za rozmowy, uwagi, sugestie, za ofiary, które przeznaczymy na dalsze inwestycje i prace w parafii. Bóg zapłać wszystkim Kapłanom, Siostrom Zakonnym, ministrantom. Tam, gdzie nie mogliśmy być, zapukamy kolejny raz, aby prosić o Boże błogosławieństwo. 

3.      
Rozpoczynamy ferie zimowe. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa. Zapraszamy na świętą liturgię, na modlitwę do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.  

4.      
Sakrament Bierzmowania dla dorosłych zostanie udzielony w sobotę 29 lutego o godz. 18. Kandydaci zgłaszają się do kancelarii do 15 lutego.

5.      
Zapraszamy dzieci na ferie w parafii, które odbędą się w dniach od 5 do 7 lutego 2020 r. W programie wiele atrakcyjnych zajęć, wyjście na lodowisko i inne niespodzianki. A wszystko to pod opieką św. Jana Pawła II w 100 rocznicę Jego urodzin. Więcej informacji u s. Ernesty i ks. Bogusława.

6.      
Obecny rok liturgiczny przeżywamy pod hasłem ”Eucharystia daje życie”. By zgłębić tę wielką tajemnicę naszej wiary zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej ukazującej wartość  Eucharystii. Technika i format prac dowolna. Termin składania prac do końca lutego. Wszystkie prace zostaną wyeksponowane na wystawie w kościele św. Maksymiliana a najpiękniejsze zostaną nagrodzone. Więcej informacji i Regulamin konkursu na stronie parafii.

7.      
W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Na Mszy św. w sobotę o godz. 7.00 ku czci Niepokalanego Serca Najświętsze Maryi Panny pragniemy zawierzyć  wszystkie nasze intencje i złożyć uwielbienie Bogu o godz. 22.30 Różaniec, o godz. 23.15 Msza św. i piesza pielgrzymka do Lichenia. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23.15.

8.     
Za tydzień Święto Matki Bożej Gromnicznej. Do kościoła  przynosimy świece. Jest możliwość nabycia świecy przed kościołem lub w zakrystii.

9.      
Są jeszcze zapisy na bal karnawałowy.

10. 
Za tydzień 2 lutego – w pierwsza niedzielę lutego jak zwykle Eucharystia Młodych o godz. 20. Serdecznie zapraszamy.

11. 
Prosimy o lekturę prasy katolickiej, którą nabywamy przed świątynią: „Idziemy”, „Gość Niedzielny” „ Gazeta Parafialna”. 

12. 
Z naszej  wspólnoty pożegnaliśmy śp. Irenę Jankowską, Stanisława Wiśniewskiego, Leona Nowaka, Władysławę Kopczyńską, Zofię Puzdrakiewicz. Wieczny odpoczynek  racz im dać Panie…

13. 
Życzymy bezpiecznych podróży w czasie ferii, dobrego odpoczynku dla dzieci, młodzieży i nauczycieli.  Niech nam Pan Bóg błogosławi  – Szczęść Boże.

Comments are closed.