OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu (1 marca 2020 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu (1 marca 2020 r.)

1.     
Wyrazy uznania i wdzięczności  dla wszystkich, którzy wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. Naszą wdzięczność kierujemy również do wszystkich Dyrekcji Szkół na terenie naszej Parafii, do nauczycieli, Rodziców, wychowawców, katechetów, kapłanów, Sióstr Zakonnych. Bóg zapłać. W dalszym ciągu oczekujemy w konfesjonałach. Prosimy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej z dziećmi w piątki o godz. 17.00, z młodzieżą i dorosłymi o godz. 18.00, z seniorami i chorymi o godz. 10.00. Bóg zapłać za każdą pomoc. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18.00. Prosimy na adoracje Najświętszego Sakramentu. 

2.     
W czwartek modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej, w pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych w domach, spowiadamy rano i od godz.  16.30. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 7.00 ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, o godz. 22.30 Różaniec, o godz. 23.15 Msza św. i pielgrzymka do Lichenia. Prosimy o udział. W piątek prosimy Rodziców dzieci pierwszo-komunijnych do spowiedzi i na Mszę św. o godz. 18.30,  a po Mszy św. na konferencję. 

3.     
W dolnej świątyni została ustawiona dekoracja wielkopostne w formie krzyża – dwie skrzyżowane belki z surowego drewna, do których możemy przypiąć kartkę z wypisanymi  swoimi troskami, cierpieniami i problemami. Treść tych kartek zostanie przedstawiona w codziennej Mszy św. według Słów Apostoła – wszystkie troski przerzućcie na Chrystusa, gdyż Jemu zależ na was. Te kartki spalimy w ogniu błogosławionym w Noc paschy, aby dym z nich uniósł się ku niebu i aby Pan Bóg przemienił te troski w radość Zmartwychwstania. Zapraszamy do refleksji.

4.     
W następną niedzielę młodzież będzie sprzedawać palmy przed kościołem. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na wyjazd wakacyjny „ Wakacje z Bogiem”.  

5.     
Próby śpiewu dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbywać się będą w piątki Wielkiego Postu w auli bł. Ks. Popiełuszki o godz. 16.00. Pierwsze spotkanie  6 marca. 

6.     
W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tace przeznaczymy na inwestycje w parafii – pragniemy dokonać modernizacji nawierzchni przy Krzyżu na Zatorzu.

7.     
Przed świątynią możemy nabywać prasę katolicką: „Idziemy”, „Gazetę Parafialną”.  

8.     
Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Barbarę Wojanrowską, Daniela Baszkiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

9.     
Niech nas umacnia Jezusa Chrystus w naszych postanowieniach i pomaga w naszej codzienności  –  Szczęść Boże..  

Comments are closed.