OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkanocna (26 kwietnia 2020 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Wielkanocna (26 kwietnia 2020 r.)

1.     
Rozpoczynamy w całym Kościele szczególny tydzień naszej refleksji i czytania Pisma świętego. Księga Pisma świętego niech stanie się codzienną lekturą. Zapraszamy również do refleksji i lektury w różnej formie w mediach elektronicznych. Dziękujemy za udział w codziennej modlitwie adoracji Najświętszego Sakramentu, za modlitwę Koronką do Bożego miłosierdzia. Jak zawsze oczekujemy w konfesjonałach, udzielamy Komunii świętej. Pamiętajmy o wielkanocnej spowiedzi.

2.     
Przy parafii jest czynny punkt krwiodawstwa od poniedziałku do piątku. Krew jest bardzo potrzebna wielu ludziom. Zechciejmy pomóc potrzebującym.  

3.     
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w tym roku z uwagi na okres paschalny będziemy przezywać w I-wszą sobotę miesiąca 2 maja. Msze św. w sobotę  z okazją do spowiedzi o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.30. Zapraszamy do udziału.

4.     
W piątek rozpoczynamy miesiąc maryjny – Majowe nabożeństwa codziennie o godz. 18.10. Również służymy w konfesjonałach. Spowiadamy w piątek rano i na każdej Mszy św. Nie odwiedzimy chorych w domach z uwagi na panującą epidemię. Ks. Biskup Ordynariusz udziela na ten dzień dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz zachęca do podjęcia innej formy pokuty, zwłaszcza praktykowania uczynków  miłości i pobożności.

5.     
Pierwsza Komunia święta w naszej parafii dopiero po wakacjach, po uzgodnieniu z rodzicami. 

6.     
Ofiary, które złożymy na tacę w sobotę i przyszłą niedzielę przeznaczymy na potrzeby Parafii. Pracujemy w dalszym ciągu nad wymianą urządzeń energetycznych i oświetlenia w naszej świątyni. Bóg zapłać za pomoc i zrozumienie.

7.     
Zapraszamy na święta liturgię. W wypadku naszej świątyni zarówno w górnej jak i w dolnej świątyni może jednocześnie uczestniczyć około 150 osób nie licząc uczestników przed kościołem i na schodach.

8.     
Prosimy zabrać ze sobą „Dobre Nowiny”, jak również tygodnik „Idziemy” z Ładem Bożym.  Nie lękajmy się czytać dobrych rzeczy.

9.     
Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Wandę Urbańską, Tadeusza Kantypowicza, Barbarę Woźniak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

10.                                                                                                                               Niech Jezus Chrystus nam błogosławi, umacnia, obdarza pokojem i nadzieją, błagajmy Boga o deszcz – Szczęść Boże.

Comments are closed.