OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkanocna (03 maja 2020 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkanocna (03 maja 2020 r.)

1.     
Nabożeństwa ku czci Matki Najświętszej codziennie o godz. 18.10. Zgodnie z prośbą Ojca świętego Franciszka pragniemy również, aby miesiąc maj poświęcić modlitwie różańcowej w naszych wspólnotach, w naszych rodzinach. Módlmy się w intencji uratowania nas przed epidemią i prośmy o dar deszczu i uchronienie nas od klęski suszy i braku urodzaju.

2.     
W czwartek składamy życzenia imieninowe Siostrze Ludomirze. Z tej okazji  w przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 7.00 w intencji Czcigodnej Solenizantki i całej wspólnoty Sióstr.

3.     
Nasza obecność na Mszy św. w niedziele niech pozostanie spełnieniem pragnienia bycia we wspólnocie. Ideałem Kościoła jest zawsze wspólnota z obecnością ludu mogącego przystępować do sakramentów. W wypadku naszej parafii mamy możliwość uczestniczenia jednocześnie w górnej jak i dolnej świątyni o znanych nam godzinach. Zażyłość z Jezusem niech będzie zawsze obecna przy ołtarzu.

4.     
W piątek 8 maja obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława – Patrona Polski. W tym dniu polecamy Bogu w modlitwie Ks. Biskupa Stanisława Gębickiego. 

5.     
Proponujemy szeroka gamę czasopism katolickich, które są wyłożone przy filarze w górnym kościele. Mamy do dyspozycji tygodnik  „Idziemy z Ładem Bożym”, „Miłujcie się” i nowy numer „Dobrych Nowin”. Zapraszamy do lektury. Złóżmy taką ofiarę za gazety na jaką nas stać.

6.     
Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Zygmunta Mendel, Erikę Chojnacką, Mariusza Knyszyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

7.      
Niech nas jednoczy modlitwa. Pamiętajmy o spowiedzi wielkanocnej. Szczęść Boże.

Comments are closed.