OGŁOSZENIA PARAFIALNE Szesnasta niedziela w ciągu roku 19 lipca 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Szesnasta niedziela w ciągu roku 19 lipca 2020 r.

  1. Przypominamy o zachowaniu ostrożności w związku z panującą pandemią, prosimy o zachowanie dystansu, używanie maseczki, wyznaczamy też księdza, tylko od którego można będzie przyjąć Komunię św. na tzw. rękę. Tym księdzem zawsze będzie główny celebrans.
  2. W sobotę 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Dlatego w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych poświęcimy pojazdy mechaniczne, prosząc o opiekę dla kierowców i podróżujących. Przy wyjazdach z parkingu księża będą święcić auta a ministranci rozdadzą obrazki św. Krzysztofa. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczymy na kupno nowego sprzętu nagłaśniającego procesje, pielgrzymki i patriotyczne uroczystości.
  3. W czasie wakacji spowiadamy przed Mszą św. o godz. 6.45 oraz 18.15.
  4. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna od poniedziałku do piątku od godziny 16.00 do 17.45, a w sobotę od 9.00 do 11.00.
  5. 30. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę tradycyjnie wyruszy 7. sierpnia po Mszy św.
    o godzinie 6:00. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy są zmuszeni do zastosowania przepisów sanitarnych i diecezjalnych, co skutkuje wprowadzeniem dotkliwych obostrzeń. Oznacza to, że danego dnia na pielgrzymce może być maksymalnie tylko 50. osób. Chcąc wyjść naprzeciw Pielgrzymom, dla których niemożność uczestniczenia w pielgrzymce z powyższych powodów, może być trudna do zaakceptowania, proponujemy by Konińska grupa, pielgrzymowała sztafetowo. Zapisy i wszelkie informacje od 20 lipca w godzinach od16.00 do18.00 a także na facebooku pielgrzymki Konińskiej. Każdego roku Piesza pielgrzymka cieszyła się życzliwością i wsparciem wielu parafian. Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni. Także w tym roku prosimy ludzi dobrej woli o pomoc. Można to zrobić na dwa sposoby, oczywiście oprócz modlitwy o którą gorąco prosimy. Tak jak i w ubiegłym roku jeśli ktoś zechce może wspomóc pielgrzymów, kupując zgrzewkę wody i dostarczając na parafie. Będziemy wdzięczni za każdą krople. Jest wiele osób, które nie mogą lub najzwyczajniej obawiają się pielgrzymować w tym roku. Mimo to koszty organizacji zwłaszcza w tym roku są dość duże. Jeśli ktoś z pielgrzymów duchowych i parafian zechciałby wspomóc dzieło pielgrzymkowe można dołożyć cegiełkę wpłacając na zorganizowaną w internecie zrzutke. Na facebooku pielgrzymki lub parafii można znaleźć odpowiedni link lub wejść na www.zrzutka.pl i wpisać w katalog wszystkich zrzutek „pomoc w organizacji pielgrzymki”. Znajdziecie tam wszelkie informacje i oznaczenie naszej pielgrzymki. Za wszelkie ofiary i życzliwość składamy wielkie Bóg zapłać zapewniając o pamięci modlitewnej podczas tegorocznej pielgrzymki.
  6. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu pożegnaliśmy Wacława Pokranta.  Dobry  Jezu  a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.
  8. Na czas wakacji życzymy wszystkim dobrego wypoczynku i przypominamy o uczestnictwie we Mszy św. niedzielnej. Zapraszamy na modlitwę adoracji przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, prosimy na modlitwę różańcową Szczęść Boże.
Comments are closed.