Dwudziesta niedziela w ciągu roku 16 sierpnia 2020 r.

Dwudziesta niedziela w ciągu roku 16 sierpnia 2020 r.

 1. W związku z istniejącą pandemią koronawirusa, aby czuć się bezpiecznie, nadal prosimy o zachowanie ostrożności, przypominamy o dezynfekcji rąk, używaniu maseczki, o zachowaniu dystansu.
 2. Trwa miesiąc sierpień czas pielgrzymek i patriotycznych rocznic. Zachęcamy do podjęcia narodowej abstynencji.
 3. Jeszcze raz dziękujemy darczyńcom za ofiary złożone z racji święcenia pojazdów. Za 3 130 zł. parafia zakupiła nowoczesny zestaw pielgrzymkowy Mobile Voice w pełni wyposażonej wersji z dwoma mikrofonami i dodatkowym akumulatorem. Bóg zapłać za życzliwość i zrozumienie.
 4. Dziękujemy osobom i instytucjom, które wsparły materialnie Pielgrzymkę Konińską do Częstochowy, dziękujemy jej kierownikowi ks. Kamilowi Jakubowskiemu, dziękujemy Pielgrzymom za świadectwo wiary.
 5. Dziękujemy za dary od Pielgrzymów do Częstochowy dla naszej parafii: kielich mszalny, patenę, korporał, puryfikaterz oraz naczynie do chrztu. Bóg zapłać.
 6. W sobotę 22. sierpnia, odbędzie się piesza pielgrzymka do Kawnic. Organizatorami są środowiska Anonimowych Alkoholików. Pątników najpierw zapraszamy na Mszę św. w naszym kościele na godzinę 1100.
 7. W czasie wakacji spowiadamy 15 minut przed Mszą św. Zapraszamy.
 8. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 1600 do 1745, a w sobotę od 900 do 1100.
 9. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką.
 10. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszli do Domu Ojca: + Stanisław Andrzejak, + Jadwiga Andrzejewska, + Marian Wanot, + Józef Toboła, + Helena Białoś, + Jan Iwański, + Kazimierz Mąka, + Jan Dworak, + Anna Smętek, + Józef Blicharski i Benon Szymański. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.
 11.  Na czas wakacji życzymy wszystkim Parafianom i Sympatykom Naszej Parafii, dobrego wypoczynku i przypominamy o uczestnictwie we Mszy św. niedzielnej. Zapraszamy na modlitwę adoracji przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, prosimy na modlitwę różańcową Szczęść Boże.
Comments are closed.