Dwudziesta druga niedziela w ciągu roku – 30 sierpnia 2020 r.

Dwudziesta druga niedziela w ciągu roku – 30 sierpnia 2020 r.

  1. W tym tygodniu, 1. września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Na podejmowane w tym czasie obowiązki, dodatkowo nakłada się obawa o zdrowie. Jesienna aura oraz kontakty szkolne i zawodowe mogą sprzyjać rozwojowi chorób. W dobie pandemii, aby w naszym kościele czuć się bezpiecznie, prosimy o udział w nabożeństwach tych osób, które nie mają objawów infekcji: np. gorączki czy kaszlu. Uczestnikom przypominamy o dezynfekcji rąk, używaniu maseczki, o zachowaniu dystansu. Komunię świętą „na rękę” udziela tylko ksiądz, który przewodniczy Mszy św. Pozostali księża i szafarze udzielają Komunii św. tylko w tradycyjny sposób. Prosimy, aby osoby przyjmujące Komunię św. w tradycyjny sposób, nie wchodziły pomiędzy osoby przyjmujące Komunię św. „na rękę”. Chcemy zadbać również o bezpieczeństwo spowiadających się. Dlatego spowiednicy będą często dezynfekować kratki konfesjonałów. Kontakt kapłanów i służby liturgicznej z wiernymi, też będzie po dezynfekcji rąk i w maseczkach. Zwolnieni z niej są tylko kapłani celebrujący Mszę św. Wszyscy uczymy się tych procedur. Czasami mogą zdarzyć się potknięcia. Prosimy i zarazem dziękujemy za wzajemną życzliwość, wyrozumiałość i cierpliwość.
  2. We wtorek przeżywamy rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o jej Ofiarach w naszych modlitwach.
  3. Od września zapraszamy we wtorki o godzinie 2000 na spacer miłosierdzia przy naszym kościele oraz na ławeczkę spotkania w środę od godziny 1530 przy skwerze KDK i w czwartek również od godziny 1530 na Placu Wolności. Za tydzień w niedzielę o godzinie 2000 zapraszamy na pierwszą po wakacjach Eucharystię Młodych.
  4. W tym tygodniu obchodzimy Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze św. o godzinie 700, 800 i 1700 1830. Wszystkich zachęcamy do dobrze przeżytej spowiedzi. Dzieci i młodzież zapraszamy na spowiedź na godzinę 1630. Dzieci prosimy, aby miały przy sobie książeczki na podpisy. Przypominamy, że istotą nabożeństw Pierwszych Piątków jest przyjęcie Komunii św. wynagradzającej.
  5. W Pierwszą Sobotę Miesiąca zapraszamy na godz. 700 na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy też na godz. 2230  na różaniec oraz na godzinę 2315 na Mszę św., po której wyruszy piesza pielgrzymka do Lichenia.
  6. Rozpoczynamy nowy cykl kursów przedmałżeńskich. Zainteresowanych zapraszamy w drugie piątki miesiąca na godzinę1745.
  7. Fundacja Życie i Rodzina za aprobatą Biskupa Włocławskiego, zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, której celem jest zakazanie tzw. „parad równości”, na których to marszach notorycznie dochodzi do profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się adopcję dzieci przez homoseksualistów.
  8. Przed kościołem lub w zakrystii, można nabyć prasę katolicką oraz kalendarze na 2021 rok.
  9. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszli do Domu Ojca: + Daniela Jóźwiak i + Tomasz Dębowski. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.
  10.  Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom dobrego tygodnia. Zapraszamy na modlitwę adoracji przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, prosimy na modlitwę różańcową. Szczęść Boże.
Comments are closed.