Dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku 6 września 2020 r.

Dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku 6 września 2020 r.

 1. We wtorek, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, potocznie zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy do naszego kościoła na Msze św. o godzinie 700, 830, 1000 i 1830. Tego dnia z naszej parafii o godzinie 1400 wyruszy piesza pielgrzymka do Bieniszewa. Zapraszamy.
 2. Informujemy, że z dniem 4. września dobiegła końca kadencja siostry przełożonej Ludomiry, a nową przełożoną została siostra Hanna. Wspomniane siostry razem z siostrą Ernestą, nadal będą kontynuowały posługę w naszej parafii.
 3. Od września rozpoczynamy zapisy: 1) do Pierwszej Komunii Świętej (zapisy uczniów SP 6 i SP 12 przyjmuje siostra Ernesta, katecheci i z pozostałych szkół ks. Marcin) oraz 2) do Sakramentu Bierzmowania (zapisy przyjmuje ks. Janusz). Zapraszamy na spotkania formacyjne Rodziców dzieci pierwszokomunijnych od przyszłej niedzieli po Mszy św. o godzinie 1130. Ks. Janusz przyjmuje też zapisy kandydatów na ministranta.
 4. W przyszłą niedzielę 13. września zapraszamy uczniów szkół podstawowych, zwłaszcza pierwszoklasistów, na Mszę św. o godzinie 1130, na której zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Tego samego dnia po Mszy św. o godzinie 2000 zapraszamy na procesję fatimską.
 5. Informujemy, że w tygodniu kapłani rozpoczynają dyżur w konfesjonałach rano od godziny 640, a wieczorem od godziny 1800.
 6. Informujemy, że z powodu mniejszej liczby księży w naszej parafii, od 1. października kancelaria parafialna będzie czynna: od poniedziałku do piątku od godziny 1000 do 1100 i od 1600 do 1745, a w soboty od godziny 1000 do 1100. Podajemy też dyżurny nr telefonu: 518 014 601.
 7. Od września zapraszamy we wtorki o godzinie 2000 na spacer miłosierdzia przy naszym kościele oraz na ławeczkę spotkania w środę od godziny 1530 przy skwerze KDK i w czwartek również od godziny 1530 na Placu Wolności. Od października zapraszamy Singli, w drugie piątki miesiąca na Msze św. o godzinie 1930.
 8. Rozpoczynamy nowy cykl kursów przedmałżeńskich. Zainteresowanych zapraszamy już w przyszły piątek na godzinę1745.
 9. Fundacja Życie i Rodzina za aprobatą Biskupa Włocławskiego, zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, której celem jest zakazanie tzw. „parad równości”, na których to marszach notorycznie dochodzi do profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się adopcję dzieci przez homoseksualistów.
 10. Przed kościołem lub w zakrystii, można nabyć prasę katolicką oraz kalendarze na 2021 rok.
 11. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszli do Domu Ojca: + Anna Król, + Bożena Niedzielska, + Robert Mądrowski, + Janina Pocztarek i Grzegorz Kubacki. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.
 12.  Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom dobrego tygodnia. Zapraszamy na modlitwę adoracji przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, prosimy na modlitwę różańcową. Szczęść Boże.
Comments are closed.