OGŁOSZENIA PARAFIALNE Dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku 13 września 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku 13 września 2020 r.

1. Na prośbę papieskiej Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich, dziś po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na Ziemię Świętą. Bóg zapłać.

2.     Jutro w poniedziałek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Msze św. o godzinie 700, 730 i 1830.

3.     W piątek, 18 września, obchodzimy święto św. Stanisława Kostki. Przed reformą kalendarza liturgicznego, ten dzień w Kościele był wielkim świętem młodzieży. Nawiązując do tej pięknej tradycji, zapraszamy w piątek młodzież szkolną i uczniów szkół wraz ze swoimi Rodzicami, Katechetami i Wychowawcami na spowiedź od godziny 1800 i na Mszę św. o godzinie 1830, na której dokonamy uroczystego rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. 

4.     Trwają zapisy: 1) do Pierwszej Komunii Świętej (zapisy uczniów SP 6 i SP 12 przyjmuje siostra Ernesta, katecheci i z pozostałych szkół ks. Marcin) oraz 2) do Sakramentu Bierzmowania (zapisy przyjmuje ks. Janusz). Zapraszamy na spotkania formacyjne Rodziców dzieci pierwszokomunijnych od tej niedzieli po Mszy św. o godzinie 1130. Ks. Janusz przyjmuje też zapisy kandydatów na ministranta.

5.     Zbliża się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Już teraz zapraszamy dzieci wraz z całymi rodzinami do udziału w parafialnym konkursie: „Różaniec Rodzinny”. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonanie różańca wykorzystując dowolne materiały np. dary jesieni: orzechy, nasiona, żołędzie itp. Liczy się kreatywność i pomysłowość. Prace podpisane składamy do końca września do siostry Ernesty lub katechetów. Ekspozycja wszystkich prac od 1. października w naszej świątyni. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród przewidziane na 11. października po Mszy św. o godzinie 1100. Regulamin Konkursu i więcej informacji u siostry Ernesty i na stronie parafii. 

6.     W sobotę 3. października o godzinie 1000 w naszej parafii odbędą się „Warsztaty misyjne dla dzieci”. Zapisy i szczegółowe informacje u siostry Ernesty.

7.     Informujemy, że w tygodniu kapłani rozpoczynają dyżur w konfesjonałach rano od godziny 640, a wieczorem od godziny 1800. Nie spowiadamy w trakcie sprawowania Eucharystii.

8.     Informujemy, że z powodu mniejszej liczby księży w naszej parafii, od 1. października kancelaria parafialna będzie czynna: od poniedziałku do piątku od godziny 1000 do 1100 i od 1600 do 1745, a w soboty od godziny 1000 do 1100. Podajemy też dyżurny nr telefonu: 518 014 601.

9.     Zapraszamy we wtorki o godzinie 2000 na spacer miłosierdzia przy naszym kościele oraz na ławeczkę spotkania w środę od godziny 1530 przy skwerze KDK i w czwartek również od godziny 1530 na Placu Wolności. Od października zapraszamy Singli, w drugie piątki miesiąca na Msze św. o godzinie 1930

10.  Trwa nowy cykl kursów przedmałżeńskich. Zainteresowanych zapraszamy w każdy piątek (oprócz pierwszego w miesiącu) na godzinę 1745.

11. Prz ed kościołem lub w zakrystii, można nabyć prasę katolicką oraz kalendarze na 2021 rok.

12. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszli do Domu Ojca: + Mirosława Waszk, + Stanisława Sękowska, + Wanda Wieteska i + Halina Czajkowska. Polećmy zmarłych Bożemu MiłosierdziuDobry  Jezu  a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

13.    Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom dobrego tygodnia. Zapraszamy na modlitwę adoracji przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, prosimy na modlitwę różańcową. Szczęść Boże.

Comments are closed.