OGŁOSZENIA PARAFIALNE Dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku 20 września 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku 20 września 2020 r.

 1. Zachęcamy do wsparcia Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie, która to placówka zabiega o pozyskanie środków finansowych w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosować może każdy bez względu na zameldowanie i wiek. Głosować można dzisiaj w godzinach od 900 do 1600 w jednym z punktów wyborczych, np. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Dworcowej.
 2. Trwają zapisy: 1) do Pierwszej Komunii Świętej, 2) do Sakramentu Bierzmowania oraz 3) na ministranta.
 3. Ks. Kamil organizuje kurs lektora i kantora. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą bardziej zaangażować się w posługę liturgiczną w naszej parafii.
 4. Zbliża się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Już teraz zapraszamy dzieci wraz z całymi rodzinami do udziału w parafialnym konkursie: „Różaniec Rodzinny”. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonanie różańca wykorzystując dowolne materiały. Prace podpisane składamy do końca września do siostry Ernesty lub katechetów.
 5. W sobotę 3. października o godzinie 1000 w naszej parafii odbędą się „Warsztaty misyjne dla dzieci”. Zapisy i szczegółowe informacje u siostry Ernesty.
 6. Informujemy, że w kinie Centrum od 25. września do 1. października można obejrzeć nowy film o św. Janie Pawle II.
 7. Informujemy, że w tygodniu kapłani rozpoczynają dyżur w konfesjonałach tylko przed Mszami św.: rano od godziny 640, a wieczorem od godziny 1800.
 8. Zapraszamy we wtorki o godzinie 2000 na „spacer miłosierdzia” przy naszym kościele oraz na „ławeczkę spotkania” w środę od godziny 1530 przy skwerze KDK i w czwartek również od godziny 1530 na Placu Wolności. Od października zapraszamy Singli, w drugie piątki miesiąca na Msze św. o godzinie 1930.
 9. W piątek 25. września zapraszamy na Eucharystię Młodych do parafii pw. św. Bartłomieja w Koninie na godzinę 1930.
 10. Śpiewające dzieci wraz z rodzicami oraz chętnych, zapraszamy w sobotę 26 września na godzinę 1230 na plebanię, na próbę scholi „Boża nadzieja”.
 11. W sobotę 26. września w kościele dolnym o godzinie 1600, odbędzie się Msza św. dla osób niesłyszących. Będzie ją celebrował ks. Przemysław Pankowski, znający język migowy. Zapraszamy.
 12. W niedzielę 27. września o godzinie 1800 w parafii pw. św. Wojciecha w Morzysławiu sprawowana będzie Msza św. o Trzeźwość w Narodzie i w Rodzinach. Potem o godzinie 1900 odbędzie się koncert Magdy Anioł. Szczegóły na plakacie.
 13. Trwa nowy cykl kursów przedmałżeńskich. Zainteresowanych zapraszamy w każdy piątek (oprócz pierwszego w miesiącu) na godzinę1745.
 14.  Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W każdą środę adorację i różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim o godzinie 2100, prowadzi wspólnota Żywego Różańca.
 15. Przed kościołem lub w zakrystii, można nabyć prasę katolicką oraz kalendarze na 2021 rok.
 16. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszli do Domu Ojca: + Jan Tomaszewski, + Tadeusz Mazur, + Jan Augustyniak, + Irena Rybczyńska, + Józefa Herman, + Zdzisława Górczewska, + Zygmunt Szatkowski, + Halina Smucerowicz, + Zofia Babiak. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.
 17.  Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom dobrego tygodnia. Szczęść Boże.
 18. REGULAMIN  KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC  RODZINNY JEST UMIESZCZONY W ZAKŁADCE PAPIESKIE DZIEŁA MISYJNE DZIECI
Comments are closed.