OGŁOSZENIA PARAFIALNE Dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku 27 września 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku 27 września 2020 r.

1. W nadchodzącym tygodniu, od czwartku rozpoczyna się różańcowy miesiąc październik. Zapraszamy wszystkich Parafian codziennie o godzinie 1745 na nabożeństwa różańcowe, a dzieci i młodzież zapraszamy na różaniec na godzinę 1745  szczególnie we wtorki i czwartki.

2.     W tym tygodniu obchodzimy Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze św. o godzinie 700, 800 i 17001830. Wszystkich zachęcamy do dobrze przeżytej spowiedzi. Dzieci i młodzież zapraszamy na spowiedź na godzinę 1630. Dzieci prosimy, aby miały przy sobie książeczki na podpisy. Przypominamy, że istotą nabożeństw Pierwszych Piątków jest przyjęcie Komunii św. wynagradzającej.

3.     W Pierwszą Sobotę Miesiąca zapraszamy na godz. 700 na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy też na godz. 2230  na różaniec oraz na godzinę 2315 na Mszę św., po której wyruszy piesza pielgrzymka do Lichenia.

4.     W sobotę 3. października o godzinie 1000 w naszej parafii odbędą się „Warsztaty misyjne dla dzieci”. Zapisy i szczegółowe informacje u siostry Ernesty.

5.     Młodzież zapraszamy w sobotę 3. października na godzinę 2000 na Chrystotekę. Zabawa odbędzie się w auli przy naszej parafii.

6.     Już dziś zapraszamy wszystkich Parafian i mieszkańców Konina na Odpust Parafialny ku czci św. Maksymiliana.  Z przyczyn duszpasterskich odpust od tego roku będziemy obchodzić zawsze w niedzielę po dniu 10. października. W tym roku będzie to niedziela przypadająca 11. października. Mszę św. będzie celebrował ks. prał. Wojciech Kochański, emerytowany proboszcz naszej parafii. 

7.     Trwają zapisy: 1) do Pierwszej Komunii Świętej, 2) do Sakramentu Bierzmowania oraz 3) na ministranta.

8.     Ks. Kamil organizuje kurs lektora i kantora. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą bardziej zaangażować się w posługę liturgiczną w naszej parafii.

9.     Informujemy, że w tygodniu kapłani rozpoczynają dyżur w konfesjonałach tylko przed Mszami św.: rano od godziny 640, a wieczorem od godziny 1800.

10.   Informujemy, że z powodu mniejszej liczby księży w naszej parafii, od 1. października kancelaria parafialna będzie czynna: od poniedziałku do piątku od godziny 1000 do 1100 i od 1600 do 1745, a w soboty od godziny 1000 do 1100. Przypominamy też dyżurny nr telefonu: 518 014 601.

11.   Trwa nowy cykl kursów przedmałżeńskich. Zainteresowanych zapraszamy w każdy piątek (oprócz pierwszego w miesiącu) na godzinę1745.

12.  Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W każdą środę adorację i różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim o godzinie 2100, prowadzi wspólnota Żywego Różańca.

13.  Przed kościołem lub w zakrystii, można nabyć prasę katolicką oraz kalendarze na 2021 rok.

14.  W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszli do Domu Ojca: + Józef Śleboda, + Maria Chwacińska, + Janina Bromboszcz. Polećmy zmarłych Bożemu MiłosierdziuDobry  Jezu  a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

15.  Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Comments are closed.