OGŁOSZENIA PARAFIALNE Dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku 11 października 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku 11 października 2020 r.

  1. Dziś obchodzimy Odpust Parafialny ku czci św. Maksymiliana. Mszę św. o godzinie 1000 celebrował ks. prał. Wojciech Kochański, emerytowany proboszcz naszej parafii, a kazanie wygłosił ks. prał. Zbigniew Szygenda. Sumę uświetnił chór Soli Deo pod batutą pani Katarzyny Jaworskiej. Bóg zapłać zaproszonym Gościom, księżom, siostrom, panu Organiście, szafarzom i ministrantom oraz wszystkim Parafianom za wspólnotę modlitwy.
  2. We wtorek 13. października zapraszamy na Mszę św. o godzinie 2000 i na ostatnią w tym roku procesję fatimską.
  3. W środę 14. października obchodzimy Dzień Nauczyciela. Na  różańcu i Mszy św. o godzinie 1830, będziemy się modlić za wszystkich pracowników Oświaty.
  4. W piątek 16. października będziemy przeżywać 42. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zachęcamy tego dnia do uczczenia Jana Pawła II i do udziału w Eucharystii.
  5. Za tydzień w niedzielę obchodzimy Dzień Misyjny. W parafii przeprowadzimy akcję charytatywną „woreczek ryżu”, z intencją pomocy głodującym dzieciom w Ekwadorze, będącym pod opieką misjonarek sióstr Benedyktynek. Tego dnia po Mszy św. o godzinie 1130 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św..
  6. Trwa różańcowy miesiąc październik. Zapraszamy wszystkich Parafian codziennie na godzinę 1800 na różaniec, a dzieci i młodzież zapraszamy na we wtorki i czwartki na godzinę 1745.
  7. Przed kościołem lub w zakrystii, można nabyć prasę katolicką oraz kalendarze na 2021 rok.
  8.  Dobiegł końca remont dachu naszej świątyni. Naprawiono główna rynnę, która przez lata eksploatacji uległa zniszczeniu. Wymieniono w niej blachę, uszczelniono odpływy, położono nową papę. Uszczelniono też dach przy tzw. „żaglu”. Położono nowe opierzenie w strefie przecieku, aby zapobiec przedostawaniu się deszczówki do prezbiterium. Koszt materiałów, wypożyczenia sprzętu i robocizny wyniósł ponad 25 000 zł. Zdjęcia są dostępne na parafialnym facebook`u. Bóg zapłać za każdą ofiarę składaną na tacę.
  9. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszli do Domu Ojca: + Magdalena Górna, + Dawid Wyrwa, + Stefania Gaj, + Maria Derda, + Genowefa Lech. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry  Jezu  a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

 Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Comments are closed.